Новини світу кредитування та банківських послуг.

Беззаставне кредитування: як взяти кредит без застави

Часом в житті трапляються ситуації, коли потрібна певна сума грошей, причому більшість людей в подібних випадках не можуть обійтися тільки власними силами і звертаються за допомогою в кредитні організації. Якщо мова йде про якусь незначну суму, то у потенційного позичальника, як правило, не виникає особливих проблем з отриманням позикових коштів.

clip_image002[4]

А ось в ситуації, коли сума кредиту досить істотна, малоймовірно, що банк надасть позикові кошти просто так – найчастіше в таких випадках кредитні організації вимагають від позичальника надання будь-якого цінного майна, яке, у свою чергу, буде гарантією повернення, позичених банком-кредитором коштів. Однак далеко не всі бажаючі отримати кредит володіють таким майном, тому вони звертаються до таких кредиторам, які займаються кредитуванням без надання застави.

Серед фінансових продуктів багатьох кредитних організацій, які займаються кредитуванням, є безліч пропозицій щодо надання позикових засобів без наявності застави. Ці кредитні програми, природно, не мають на увазі зниження відповідальності позичальника перед банком-кредитором. Іншими словами, всі зобов’язання по виплаті позики з позичальника ніхто не знімає, причому стягнення боргу, у разі його утворення, може обернутися для позичальника аж ніяк не меншими неприємностями, ніж втрата заставного майна при заставному кредитуванні.

Природно, кредитні організації чудово розуміють, що скасувавши беззаставне кредитування вони втратять значну частину своїх існуючих і майбутніх клієнтів, а, відповідно, чималу частку свого прибутку. Якщо подивитися з одного боку, то, надаючи позикові кошти на беззаставній основі, банки ризикують в підсумку виявитися і без прибутку у вигляді відсотків по позиці і без своїх грошових коштів, оскільки в заставному кредитуванні, у разі неповернення позичальником позикових коштів, кредитна організація, нехай і за допомогою судового розгляду, але все-таки свої гроші отримує. Чого не скажеш про кредитування без надання заставного майна.

Тому-то і вимоги банків до потенційних позичальників, які бажають оформити беззаставну позику, особливо високі.

· По-перше, такий позичальник обов’язково повинен мати стабільний і досить високий дохід, до того ж неодмінно офіційно підтверджений.

· Існує також певна вікова категорія, до якої належать громадяни нашої країни у віці від 25 і не більше 45 років.

· Наявність місцевої реєстрації – ще одна обов’язкова умова беззаставного кредитування.

· Ну і, звичайно, отримати позикові кошти без надання будь-якої застави можуть лише ті претенденти, які мають бездоганну історію кредитування.

Так, до речі, якщо у кредитної організації раптом виникнуть якісь сумніви з приводу благонадійності потенційного позичальника, то, найімовірніше, вона дасть негативну відповідь на його заяву про надання позикових коштів. Цілком природно, що банк, незважаючи на серйозне посилення умов кредитування, до всього іншого захоче як-небудь підстрахуватися додатково, наприклад, збільшить розмір річної ставки або зажадає від позичальника придбання відповідного страхового поліса, а може навіть «нагородити» різними прихованими комісіями.

Так чим же так привабливий кредит без застави? Незважаючи на те, що таке кредитування завжди більш дороге, ніж інші види позик, наші співвітчизники не відмовляються від цього фінансового продукту, до того ж і самі кредитні організації з кожним роком все активніше займаються наданням позикових коштів без наявності у претендента заставного майна і охоче йдуть назустріч тим, хто хоче отримати такий кредит.

Відносно недавно максимальна сума, яку банки були готові надати, становила близько 10-30 тисяч гривень, тоді як на сьогоднішній день планка ліміту піднята до 50 000 гривень, а в деяких кредитних організаціях лімітний поріг досягає і 100 000.

Крім того, багатьох потенційних позичальників приваблює і швидкість оформлення таких позик, адже при наданні заставного майна, потрібен ще час для його оцінки, потім страхування і подальшої реєстрації, а також для оформлення стоси різних документів. На все це, як усім нам відома, потрібно не година, і не два, і навіть не один день, а набагато більше часу. Зовсім інша справа коли застави немає – по закінченню години-іншого позичальник може стати володарем бажаною суми позикових коштів.

Крім цього, багатьом росіянам беззаставне кредитування припало до душі у зв’язку з тим, що при оформленні позикових коштів кредитна організація не вимагає звіту про мету їх використання і, відповідно, позичальник витрачає отримані гроші на свій розсуд. А тим, хто не хоче платити зайві гроші за кредит без застави, фахівці в області кредитування рекомендують все-таки надати банку забезпечення позики, але дещо інше, а саме – поручителів.

В якості останніх відмінно підуть чи родичі друзі позичальника, які мають відповідний вік, щомісячний дохід і, звичайно ж, кредитне минуле без будь-яких темних плям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?