Новини світу кредитування та банківських послуг.

Безвідсотковий кредит: у чому підступ?

Багато рекламних плакатів, так і рясніють обіцянками безвідсоткових кредитів і своїми вигідними умовами привертають досить багато нових клієнтів. Але давайте розглянемо, чи вигідні насправді такі умови і в чому полягає секрет безпроцентних кредитів. І як же тоді простому обивателеві не попастися на вудку, якщо це лише правильний маркетинговий хід.
Якщо розсудити логічно, то можна простежити деяку невідповідність між тим, як йдуть справи на практиці і рекламними обіцянками. По-перше, фінансові операції – це заробіток будь-якого банку і кредитування теж припускає якусь вигоду для банку, а значить, якщо безвідсотковий кредит доходу банку не приносить, навіщо їм така послуга тоді потрібна. По-друге, заборонено за законодавством надавати кредити під 0%, тому банку доведеться до суми позики додати якийсь відсоток.

bezprocentniy_kredit-300x200Але банк все ж заробляє на безпроцентних кредитах. Тоді де ж все-таки цей відсоток криється? Існують деякі поширені варіанти: або в комісійних закладені відсотки банку, які можуть бути як щомісячні, так і разові, або враховані спочатку в вартість товару, якщо мова йде про розстрочення, яку надає торгова організація. У всіх варіантах оплата за кредитом скрупульозно ховається, тому потрібно бути дуже уважним.
Якщо з вищеперелічених шляхів банк йде першим, то відсотки закладені в різноманітні комісії. Вони різні у кожного банку, наприклад, одноразову комісію з вас можуть взяти, нібито за те, щоб ви не платили перший внесок. Чесно кажучи, ці гроші стають просто банківським доходом, а суму кредиту в повному обсязі ви погашати все ж будете. Банк ще може встановлювати комісії за всякі банківські операції: перерахування коштів, відкриття рахунку та інші. Найчастіше такі суми майже незначні, але якщо вони множаться на кількість місяців, то кінцева цифра зростає на 10%.

Звичайно ж, у різноманітності та кількості комісійних банки проявляють фантазію, на вищому рівні. Існують комісійні платежі за розгляд заявки на отримання кредиту, за обслуговування кредитного рахунку або комісія за видачу кредиту готівкою. А якщо врахувати, що при видачі безвідсоткового кредиту передбачені «додаткові платежі», то відразу стає зрозуміло, що все занадто перебільшено.

Треба бути пильним, тому що роздрібні магазини, які не замислюються про свою репутацію, активно практикують «безвідсоткове кредитування», при цьому вартість товару буде збільшена на той відсоток, нібито який споживач переплачувати не буде. Виходить, що покупцеві пропонують купити товар в розстрочку і в той же час замовчують про те, що він вже на 15-20% став дорожчим. Збільшення вартості не завжди можна помітити, але і розраховувати на те, що вам не доведеться платити відсотки, теж не варто.

Але якщо вже вирішили взяти безвідсотковий кредит, то обов’язково прочитайте уважно кредитний договір, при цьому звертати потрібно свою увагу на додаткові і комісійні виплати. Якщо щось не зрозуміло, не соромтеся задавати питання працівникам банку, так як формулювання в кредитному договорі написані специфічною мовою і однозначно всіма трактуватися не може. Варто пам’ятати, що на повну інформацію ви маєте повне право, бо йдеться про ваших грошових заощадженнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?