Новини світу кредитування та банківських послуг.

Безвідсоткова позика між юридичними особами

Безвідсоткова позика сьогодні досить поширене явище в сфері української економіки.

Завдяки такій операції робиться взаємовигідний перерозподіл коштів між об’єктами господарської діяльності, але часто саме з нею пов’язаний і ряд питань, для з’ясування яких приходиться звертатися до юриста або фахівця податкової інспекції.

Суть договору безпроцентної позики

Згідно законодавчій бази договір, що регламентує безвідсоткову позику між юридичними особами – це угода, при якій позикодавець передає позичальникові певну суму фінансових коштів на зазначений період часу.

  • Відповідно після закінчення обумовленого терміну позичальник повинен здійснити їх повне повернення.
  • Договір позики можна вважати безвідсотковим тільки у випадку, якщо є пряма вказівка на це в самому документі, в іншому випадку він розглядається як процентний.
  • Складається він обов’язково в письмовому вигляді, не залежно від суми, тобто розміру позики.
  • Крім того в ньому слід вказати і терміни повернення грошей і порядок його здійснення (наприклад, відразу в повному обсязі або рівними частинами).

Оподаткування позичальника.

Юридична особа позикодавець не підлягає оподаткуванню, оскільки дана операція не передбачає отримання доходу. А ось сплата податків з боку позичальника часто викликає суперечки.

imageТак представники Податкової викладають думку, що підприємство яке отримало безвідсоткову позику отримує позареалізаційні доходи у вигляді економічної послуги, яка нехай і безоплатно, але була використана.

Відразу варто розглянути і ситуацію, коли однією із сторін договору виступає фізична особа. Адже при отриманні позики між фізичними особами податок оплачувати не потрібно.

А ось якщо гроші беруться в комерційної організації, навіть в безпроцентному форматі, то доведеться заплатити податок на доходи фізосіб у розмірі 20%.

По суті, безвідсоткові позики між двома юридичними особами можливі, але щоб не привернути підозр і проблем з боку податкової служби, вони не повинні носити систематичний характер.

В іншому випадку вас можуть звинуватити в здійсненні незаконної банківської діяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?