Новини світу кредитування та банківських послуг.

Безпека безконтактних карт: як запобігти шахрайству

Експерти банківського ринку заявляють про більшу надійність безконтактних карток у порівнянні з класичним пластиком. Про існуючі загрози, методи захисту від них, а також про перспективи розвитку безконтактних технологій.

Сьогодні безготівкові розрахунки за допомогою безконтактних карт – дуже безпечний вид платежів. Безконтактні картки працюють на чиповой технології, тому за рахунок передачі інформації за допомогою криптограми забезпечується високий рівень безпеки платежів. Кожна транзакція генерує динамічний код, завдяки чому хакери-шахраї не зможуть втрутитися в неї і змінити інформацію. Оскільки карту не треба передавати касирові, зменшується ймовірність крадіжки даних: номера, CVV / CVC-коду. Безконтактний термінал зчитує інформацію з карти з невеликої відстані – 2-4 см. Після проведення операції термінал відразу відключається, що виключає помилкове або навмисне множинне списання коштів. Для більшої безпеки платежі, які перевищують 100 грн., захищені необхідністю введення пін-коду.

clip_image001Більшість безконтактних карт, що випускаються українськими банками, мають чіп і безконтактну смугу (за винятком карт-стікерів). Завдяки цьому гібридними картами можна розрахуватися всюди, навіть якщо термінал застарів, і не приймає безконтактні платежі і чіпові карти.

В Україні активно розвивається інфраструктура для прийому безконтактних карт – вже понад 65 тисяч терміналів і 30 тисяч торгових точок приймають платежі за допомогою MasterCard PayPass.

Після аналізу українського ринку деякі банки прийшли до висновку, що попит матимуть нестандартні рішення. Тому MasterCard запустив перший в Україні годинник для безконтактної оплати. Він оснащений безконтактної функцією, яка дозволяє комфортно, швидко і безпечно розраховуватись в будь-якій точці прийому безконтактних платежів.

Наручний годинник випускає компанія Watch2pay. Він надійде у продаж у відділення Альфа-Банку з 1 вересня. При наявності часу можна буде підключити послугу Альфа-Smart і оформити призначену для них постійну карту MasterCard PayPass.

Крім того, очікується, що будуть розвиватися мобільні NFC-платежі на базі технології MasterCard PayPass.

Технологія NFC в області банківських додатків дозволяє замінити магнітну смугу на більш сучасне рішення, не обмежуючись при цьому банківськими картами. Оплата може здійснюватися й іншим платіжним інструментом, наприклад, стільниковим телефоном або RFID-стікер, наклеєним на будь-який зручний предмет.

У картах PayPass і PayWave використовується RFID чіп, завдяки якому відбувається обмін даними між картою і терміналом. Є ймовірність того, що шахраї можуть перехопити ці дані за допомогою RFID-сканера.

Виробники безконтактних карт вирішенням проблеми називають той факт, що радіус дії RFID-міток становить 3-5 сантиметрів. На жаль, даний висновок є спірним, тому що вже існують далекобійні зчитувачі з радіусом дії понад 30 сантиметрів. Маючи RFID-сканер, можна сформувати запит на транзакцію і провести атаку на карту. Цих даних недостатньо для створення клону, але ряд фішингових атак може виявитись цілком успішним.

Щоб убезпечити клієнта, власника безконтактної карти, досить з картою видавати чохол, екранований фольгою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?