Новини світу кредитування та банківських послуг.

Безконтактні картки: українська історія

На сьогодні 15 вітчизняних банків займаються випуском PayPass-карт, 7 з них приймають безконтактні платежі.
У 2011 році Україна поповнила список країн, в яких стала доступною технологія MasterCard PayPass, що дозволяє здійснювати розрахунки одним рухом руки, просто торкнувшись картою терміналу. Першого листопада поточного року компанія MasterCard підсумувала результати розвитку безконтактної технології оплати покупок на території України.
За інформацією компанії, протягом трьох років українські банки випустили більше 1 мільйона карт і пристроїв MasterCard PayPass, що дозволило Україні ввійти в число європейських країн з найвищим рівнем розвитку безконтактних технологій. На сьогодні вже понад 40% від усіх торгових точок, які приймають до оплати банківські карти, обладнані терміналами PayPass, яких вже більше 70 тис.

clip_image001

У 2014 році значно зросла кількість банків-еквайєрів та емітентів – 7 фінансових установ приймають безконтактні платежі: ПриватБанк , Райффайзен Банк Аваль , Ощадбанк , Банк Південний , Укрексімбанк , Банк Восток і Укрсоцбанк .
Водночас випуском карт PayPass займаються 15 банків: ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, Ощадбанк, Альфа-Банк , Дельта Банк , Укрексімбанк , ОТП Банк , ВТБ Банк , Укрсиббанк , ВіЕйБі Банк , Банк Михайлівський , ТАСкомбанк і Фідобанк .
Мережа прийому безконтактних карт охоплює на сьогодні майже всіх великих рітейлерів країни, серед яких «Мегамаркет», METRO, «Фуршет», «Сільпо», Novus, «АТБ», «Фора», «Велика Кишеня», GoodWine, Watsons, Brocard, INTERTOP, «АЛЛО», «Мобілочка», MOYO, «Фокстрот», «Comfy», «Ельдорадо», «Люксоптика», «Антошка», аптека «Віталюкс», мережі швидкого харчування McDonalds, KFC, McFoxy, Chelentano, «Олива », гірськолижний і SPA- курорт« Буковель », дьюті-фрі магазини, « Еліт-Таксі » та багато інших.
Крім сфери торгівлі та послуг технологія також успішно застосовується в проведенні масових заходів. Так, наприклад, вже 2-й рік поспіль в Україні MasterCard PayPass є офіційною картою фестивалю AlfaJazzFest, на головному майданчику якого приймаються тільки безконтактні платежі. А завдяки партнерству з VirusMusic технологія використовується в організації різних концертів і фестивалів.

clip_image002

Застосування PayPass на таких заходах дозволяє швидко обслужити максимальну кількість гостей, підвищуючи водночас безпеку коштів. Але, варто зазначити, що на одних класичних картах PayPass справа не зупинилась.
В Україні також випускаються стікери і годинник для безконтактної оплати, а з березня 2013 доступні і мобільні NFC-платежі. Так, на сьогоднішній день, розрахуватись за покупки смартфоном можна, встановивши спеціальний додаток від Альфа-Банку – «альфа-Smart».
Так як карту PayPass не потрібно передавати касиру в руки, рівень безпеки платежів істотно вище. Разом з цим, PayPass-карти захищені тими ж стандартами шифрування, що і звичайні чіпові карти. Для більшої зручності і швидкості розрахунків будь-які покупки до 100 грн. не вимагають введення ПІН-коду або підпису чека. Разом з тим, покупки вище 100 грн. додатково захищені необхідністю введення ПІН-коду.
На сьогодні близько 2,5 млн. торговельних майданчиків в 66 країнах світу приймають оплату за технологією PayPass. За 2013 число торгових точок, де приймають платежі за безконтактною технологією, виросло на 141%. Жителі 36 країн Європи активно розплачуються за допомогою MasterCardPayPass. З 2012 по 2013 рік більш ніж втричі збільшилася кількість безконтактних транзакцій по картах MasterCard і Maestro на території Європи, а їх обсяг виріс в чотири рази.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?