Новини світу кредитування та банківських послуг.

Безготівкові розрахунки та ліквідація банків

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Безготівкові розрахунки на міжбанку

Обсяг операцій з безготівковою іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України (купівля та продаж у доларовому еквіваленті) в квітні склав 9 млрд. 941 100 000 дол. (з урахуванням операцій Державної казначейської служби України). Про це йдеться в звіті "Основні тенденції валютного ринку України за квітень 2015 року», опублікованому на сайті Нацбанку. У березні цей показник становив 10 млрд. 482 500 000. Таким чином, у квітні обсяг безготівкових валютних розрахунків на міжбанку скоротився на 5,1%.

Заборгованість по зарплаті

clip_image002Заборгованість з виплати заробітної плати в Україні (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя) станом на 1 травня 2015 склала 1 млрд. 495 млн. 936 тис. грн., – Повідомляється на сайті Держстату. Примітно, що в попередньому місяці заборгованість з виплати зарплати становила 1 млрд. 617 млн. 061 тис. грн. Таким чином, у квітні заборгованість знизилася на 7,4% порівняно з березнем.

Грошові перекази

Згідно інформації, наданої Нацбанком, у першому кварталі 2015 резиденти і нерезиденти країни перевели в Україну 502500000 Дол. Крім цього, у вищевказаний період громадяни України здійснили в межах країни грошових переказів на суму 12,5 млрд. грн. і відправили за кордон 137 800 000 доларів.

Новий офіс ЄБРР

clip_image004Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) планує цього року відкрити офіс банку у Харкові. Про це повідомила директор групи підтримки малого бізнесу ЄБРР Шарлотта Рюе на брифінгу. «Минулого року ми відкрили офіс у Львові, щоб було простіше працювати з підприємствами, цього року ми плануємо відкрити офіс ще й у Харкові», – заявила вона.

У списку неплатоспроможних

У четвер, 28 травня, Нацбанк визнав Український професійний банк неплатоспроможним. Причиною прийняття такого рішення НБУ послужили численні скарги клієнтів, а також – результати здійснення банківського нагляду. «За результатами безвиїзного банківського нагляду встановлені факти, що свідчать про здійснення ПАТ« УПБ »ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників та інших кредиторів банку, зокрема: погіршення якості активів, залежність від міжбанківських ресурсів, дефіцит ліквідних коштів », – пояснює прийняте регулятором рішення прес-служба Нацбанку.

Продовження ліквідації

Нацбанк вирішив продовжити терміни ліквідації Імексбанку і банку Меркурій ще на один рік. Зокрема, процес ліквідації Імексбанку триватиме до 16 червня 2016 року, а банку Меркурій – до 11 червня 2016.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?