Новини світу кредитування та банківських послуг.

Беремо налом: хто пропонує найдешевші кеш-кредити

В кінці серпня спостерігався традиційний сплеск попиту на кредити готівкою. Банки не упустили можливість підзаробити на громадянах, які потребують додаткових коштах, і підвищили ставки за такими позиками на 2-3 п. п. У підсумку переплати за позиками досягли 49-85% річних.
Аналіз ринку говорить про те, що по-справжньому дешевих кредитів готівкою в банках України не надають. Якщо банк декларує невисоку переплату за позикою (11-20% річних), то варто звернути особливу увагу не тільки на комісії, але і страховку. Основна частка переплати по кредитах готівкою може бути захована саме в страхових платежах.
Banki.ua представляє увазі читачів Топ-5 кеш-кредитів виходячи з ефективної ставки по них (в яку включені процентна ставка та комісії, але не включена страховка).
Якщо взяти до уваги ефективну ставку, найдешевший кредит готівкою можна отримати у Ідея Банку . Ефективна ставка по ньому складає 31,41% річних. Такий кредит видається тільки громадянам старше 30 років. При цьому позичальник повинен надати довідку про доходи за останні шість місяців. Але це ще не все. Банк вимагає застрахувати життя, за що доведеться заплатити 18,5% річних. За рахунок цього платежу підсумкова ставка за кредитом злітає до 64,66% річних.
У рейтинг найдешевших кредитів також входить позика готівкою від Всеукраїнського Банку Розвитку . Банк позичає під 36% річних, при цьому додаткових комісій не застосовує. Але благодійністю фінустанова не займається. За рахунок обов’язкової страховки 1,5% підсумкова ставка за кредитом злітає до 65,96% річних. При цьому такий кредит можна оформити всього на півроку на суму не більше 20 тис. грн. А для позичальників, які беруть у позику у банку до 100 тис. грн на строк до трьох років, ставка за кредитом злітає до 100% річних.
Банк Київська Русь позичає під 28% річних. Разова комісія за видачу кредиту становить 8% від суми. Враховуючи ці параметри, ефективна ставка за кредитом досягає 42,17% річних. І це один з небагатьох банків, які не застосовують обов’язкову страховку при видачі позики. Для отримання кредиту необхідна довідка про доходи.
Ефективна ставка по кредиту Банку Траст становить 46,06% річних. За рахунок страховки 0,5% на місяць процентний дохід банку від суди підвищується до 56,86% річних. Кредит видають на суму до 75 тис. грн. на строк до трьох років. Для його отримання необхідно підтвердити офіційну заробітну плату. Якщо пред’явити документ про те, що клієнт є власником додатково майна, то страхова ставка може бути знижена на 0,1 п. п.
Замикає п’ятірку лідерів за найнижчими ефективними ставками Банк Ренесанс Кредит . Ефективна ставка по кредитах готівкою цього банку становить 52,77% річних. Але і це фінустанова вимагає оплачувати страховку 0,4% на місяць, за рахунок чого ставка по кредиту в підсумку становить 61,42% річних.
Скільки переплатити позичальник, оформивши один з найдешевших кредитів на суму 20 тис. грн. строком на рік *

Банк
Заявлена ставка,% річних
Ефективна ставка з урахуванням страховки,% річних
Загальна сума переплати, грн

Київська Русь
28,00
42,17
4857

Банк Траст
16,99
56,86
5333

Банк Ренесанс Кредит
19,00
61,42
7259

Ідея Банк
11,50
64,66
7674

ВБР
36,00
65,96
7839

* Сума кредиту – 20 тис. грн., Термін – один рік.
Слід пам’ятати, що ставки по кредитах готівкою апріорі не можуть бути низькими. Цей вид кредитування вважається одним з найбільш ризикованих, тому під такі позики банки повинні закладати серйозні резерви. Щоб перекрити свої ризики, установи встановлюють підвищені відсотки по кеш-кредитам.
Таким чином, твердо вирішивши взяти в кредит певну суму, варто детально вивчити всі додаткові платежі. І максимально уважним слід бути з тими банками, які анонсують значно нижчу ставку, ніж середня по ринку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?