Новини світу кредитування та банківських послуг.

Беремо кредит до зарплати чи мікрокредит.

Що таке «кредити до зарплати» і хто їх видає

В останні місяці можна спостерігати активізацію компаній, які пропонують «кредити до зарплати». Їх рекламою густо прикрашені вагони метрополітену, вуличні стовпи, спеціальні «інформаційні» стенди у дворах житлових будинків, на їх банери постійно натикаєшся в інтернеті. Водночас назви компаній малознайомі.

Як виявилося, при зверненні до них потрібно бути гранично уважним. На ринку працює безліч цілком нормальних кредитних компаній. Але досить часто під вивіскою «кредити до зарплати» можна зустріти і відвертих шахраїв.

clip_image001У даній статті ми розглянемо пропозиції тих, хто пропонує реальні кредити і підкажемо, як не нарватися на шахраїв.


Швидко, але мало

Всі фінансові сервіси, які декларують «кредит до зарплати» пропонують саме те, що і обіцяють. Суми невеликі – від 1 до 10 тисяч, хоча найбільш типові пропозиції – близько 5 тис. грн. Терміни, як правило, від 7 днів, максимум до місяця.

Щодо суми кредиту слід звернути увагу на ще один важливий фактор: клієнтові, який звертається за кредитом вперше, більшість операторів запропонують суму в межах 1-2 тис. грн. Збільшуватися вона буде в міру того, як ви будете брати нові позики і справно їх погашати. Для перевірених часом з бездоганно погашеними кредитами клієнтів ці ліміти можуть досягати 10-15 тисяч.

Процедура отримання та оформлення гранично проста. Від подачі заявки, до якої додаються паспорт та ІПН, до видачі грошей проходить реально близько півгодини. Більшість таких компаній декларують ухвалення рішення про видачу кредиту або відмову буквально за 20 хвилин.

Робота основних гравців ринку досить технологічна, часто немає навіть необхідності шукати або відвідувати відділення. Заявку і свої дані можна подати через спеціальну форму на сайті, і вже через кілька хвилин вам зателефонують ввічливі менеджери колл-центру і повідомлять результат.

Часто дзвінок замінює СМС-повідомлення на телефон, який ви залишите в якості контакту при заповненні своєї онлайн-анкети: перша СМС – з повідомленням про прийом заявки в роботу (якщо вона оформлена відповідно до вимог), друга СМС – результат розгляду, простіше кажучи , дадуть вам шуканий кредит чи ні.

Буває, що менеджер компанії може передзвонити і запропонувати меншу суму, якщо у потенційного позичальника є шанси на кредит в такому випадку.

Переплата по такому бліц-кредиту, перерахована в стандартні «відсотки річних», в стані шокувати людини навіть з дуже розвиненою фантазією – від 400% до 1000% річних. Але в цьому-то й криється специфіка таких кредитів: трохи грошей на невеликий термін. Наприклад, при середньоринкових умовах по такому сервісу, позичивши на тиждень-два 1,5 тис. грн. ви повернете кредитору 1,75 тис. грн. – цілком прийнятна «плата за терміновість». Тому такі умови кредитування цілком сходяться з давно знайомим ломбардним кредитуванням. Принципова різниця між ломбардом і «кредитом до зарплати» – відсутність застави.

Не слід також плутати такі позики з кредитними продуктами банків, які часто під «кредитом до зарплати» просувають свої кредити готівкою або ліміти на кредитні карти в межах 3-5 тис. грн. У розглянутому нами випадку ми маємо справу з мікрофінансовими організаціями.

Найчастіше вони не мають ліцензій, як у випадку з банками, кредитними спілками чи іншими подібними організаціями. Їх діяльність здійснюється за принципом «дозволено те, що не заборонено». Свою кредитну і комерційну діяльність такі структури обгрунтовують нормами Цивільного кодексу (глави 71, параграф 1, ст.1046-1053), яка дозволяє кредитувати будь-якого охочого «власними коштами засновників Компанії». Хоча деякі з таких компаній все ж мають ліцензію Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, але це не обов’язкова умова для того, щоб компанія мала можливість видавати кредити.

ВАЖЛИВО: Хоча вивісками «кредит до зарплати» часто прикриваються відверті шахраї, у випадку з мікрофінансовими організаціями потрібно просто звертати увагу на деякі важливі моменти, які допоможуть уберегтись від шахраїв і отримати шукані гроші. Цей простий перелік фактів допоможе не стати жертвою шахраїв. При зверненні за «кредитом до зарплати» слід звернути увагу на відсутність будь-яких додаткових платежів, окрім, власне, відсотків за користування грошима:

Компанія-кредитор не повинна:

– Брати гроші за розгляд / обробку заявок;

– Пропонувати членські або інші регулярні внески для отримання права скористатися позикою;

– В будь-якій формі приймати гроші, крім оплати за фінансові послуги;

– Надавати посередницьких і будь-яких інших послуг, крім фінансових;

– Вимагати застав і поручителів;

– Обіцяти великі суми кредиту.

Якщо попередньо ознайомившись з умовами кредитування, ви не виявили в рекламі або договорі таких або схожих на ці умов – ви потрапили в «правильну» мікрофінансову компанію. Усі витрати клієнта чітко вказані в інформаційних матеріалах, які є в офісах або ж на сайті. Такі кредитори самі зацікавлені дистанціюватись від шахраїв, оскільки переважна більшість мікрофінансових компаній вклали серйозні інвестиції у створення філіальних мереж і рекламу.


Міфи про «кредитах до зарплати»

Найбільш поширений з них про те, що двері мікрофінансових установ відкриті для тих, у кого зіпсована кредитна історія в банках. Це не зовсім відповідає дійсності. Після подачі заявок на кредити приблизно в десяток компаній нам прийшло чотири СМС-повідомлення від бюро кредитних історій з повідомленням про звернення до кредитної історії. Висновок: деякі компанії все ж використовують такий спосіб перевірки.

Другий міф, або помилкова думка деяких позичальників, полягає в тому, що «швидкі гроші – не банк, колекторів НЕ натравлять, борг можна не віддавати». Теж неправда. Оскільки такі компанії прийшли на ринок надовго і всерйоз, в їх арсеналі той же інструментарій впливу на боржника, що і у банку.

Спочатку «софт-колекшн» («м’яка» стадія роботи з боржником – у людини могли бути поважні причини для прострочень): боржникові регулярно нагадують про прострочені зобов’язання за допомогою СМС або важливих дзвінків з колл-центру.

Якщо ж боржник нахабно ховається від повернення боргу, кредитор переходить до стадії «хард-колекшн»: фахівці можуть прийти додому або навіть на роботу (адресні дані часто потрібні при видачі кредиту і вказані в анкеті), в крайніх випадках – арешт майна за рішенням суду . Як говорилося вище, такі компанії працюють на цілком законних підставах, тому закон захищає їх права як кредитора. Відомі випадки, коли у таких «хитрих» позичальників заарештовували машини і квартири до погашення боргу.

Що, де по чому

Найбільш активними і помітними гравцями на ринку такого бліц-кредитування є невелике число компаній, а їхні офіси розкидані по всій країні. Переважно це спальні райони великих міст, або ж місця масового скупчення людей.

Хто і де видає мікрокредити «до зарплати»

Найменування

Міста обслуговування

Сайт

КредітКафе

Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Черкаси

creditcafe.com.ua

Гранд Фінанси

Дніпропетровськ

 

Твої Гроші

Київ

tvoigroshi.com.ua

ШвидкоГроші

практично всі обласні центри

sgroshi.com.ua

Гроші до зарплати

практично всі обласні центри

dozp.com.ua

УкрЗайм

Суми, Чернігів, Тернопіль, Полтава, Івано-Франківськ, Макіївка, Коростень

zaym-vklad.com.ua

Credit365

Київ

credit365.ua

Деякі компанії надають клієнтам можливість отримати гроші не готівкою у відділенні, а на банківську карту. Для цього достатньо надати її номер.

У скільки обійдеться « кредит до зарплати » на 1500 грн

7 днів

10 днів

14 днів

1647

1711

1794

Розрахунки зроблені для суми 1500 грн., яка є стандартним «порогом входу» для нових клієнтів. Процентні ставки різних операторів приблизно однакові, тому дані в таблиці наведено в інформаційних цілях. Відсотки за користування кредитом окремих операторів можуть незначно відрізнятись.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?