Новини світу кредитування та банківських послуг.

Беремо кредит, аналізуємо доходи і витрати.

Не завжди можна розібратися у великій кількості цифр і сум, які зазначені в кредитному договорі, потрібно бути фінансистом, щоб сходу вникнути в усі деталі і розібратися на місці. Для простого позичальника існує математична модель, при погляді на реальні цифри можна оцінити всі плюси і мінуси позики.

Давайте візьмемо за приклад молоду сім’ю, що складається з трьох осіб, і на основі їх сімейного бюджету розглянемо умови виплати кредиту на новий автомобіль.

Подружжя так розраховували можливість придбання автомобіля в кредит.

 1. Сукупний дохід подружжя – 7 тисяч гривень (4 тис. зарплата чоловіка і 3 тис. отримує дружина).
 2. Основна стаття витрат – продукти харчування, враховуючи те, що в сім’ї росте дитина, раціон якого повинен бути насичений фруктами і овочами.
  Виходячи з цієї статті витрат, залишається сума 3, 5 тисяч гривень.
 3. Ще одна обов’язкова стаття витрат, це комунальні платежі, квартплата, рахунки за споживання води, витрати на телефонний зв’язок. При економному користуванні енергоресурсами і телефоном, щомісячна сума комунальних платежів не перевищує 250 гривень.
 4. Витрати на різні дрібниці, сигарети, солодощі дитині, всякі на перший погляд незначні витрати, пакет чіпсів по дорозі додому, пачка сухариків. При підрахунку суми на всі ці «дрібниці», з’ясувалося, що на це йде ще 250 грн.
  Сума, що залишилася для розрахунку кредиту склала 3000 гривень.
 5. Витрати на дитину – оплата дитячого садка, одяг, іграшки. Діти постійно ростуть, змінюються їхні потреби, та й одяг стає маленькою в самі короткі терміни. На дитину виділили ще 500 гривень щомісяця.
  Отже, залишається сума 2500 тисячі гривень.
 6. Ще тисячу гривень було вирішено виділити на побутові витрати, косметику, побутову хімію, дещо з одягу. Горезвісні колготки можуть скласти велику статтю витрат.

Загалом, для розрахунку виплат за кредитом була взята сума 1, 500 гривень. Крім того, що автомобіль потрібно буде оплачувати за кредитом, ще буде потрібно щомісячна сума на його утримання (витрати на паливо, інші технічні витрати). Подружжя вирішило розділити суму навпіл, і отримали суму 750 грн.
Отже, стандартні умови кредитування:
Вартість автомобіля 26 000 грн.
Сума початкового внеску 2600 грн.
Термін кредиту 36 місяців.
Сума кредиту 23400 грн.
Процентна ставка 13, 2.
Максимальна сума платежу щомісяця 904, 99 грн
Середній розмір виплати по кредиту на місяць 779, 61 грн.

Додаткові витрати при оформленні кредиту: страхування автомобіля (остаточну суму розраховує страхова компанія), держмито 26 грн, послуги нотаріуса 100 грн. (Для позичальників, які перебували у шлюбі сума 450 грн.), Реєстрація застави рухомого майна (у Держреєстрі) 60 грн., Комісія стягується банком при оформленні кредиту 234 грн.

Використовуючи таку схему розрахунків, можна обчислити будь-яке придбання в кредит так, що б ваш сімейний бюджет не постраждав від виплати кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?