Новини світу кредитування та банківських послуг.

Беремо іпотечний кредит на покупку житла: всі нюанси

Бажання придбати свою квартиру або навіть будинок виникає у кожної людини, незалежно від його віку, статі, соціального стану та віросповідання. Але, на жаль, не завжди бажання збігаються з можливостями. І в цьому випадку розширити можливості допомагає іпотека.

clip_image002

Як показує практика, іпотечний кредит – відповідальний крок. І, плануючи його, потрібно ретельно зважити всі «за» і «проти» даного рішення. Щоб він не стало непідйомним вантажем для позичальника, важливо також приділити увагу всім нюансам і прихованим обставинам угоди.

Як вибрати банк, щоб оформити іпотеку?

Вибираючи для іпотеки банк, найкраще провести власний аналіз становища на ринку. Варто розглянути пропозиції декількох авторитетних кредитних організацій. Важливими параметрами, що визначають вигоду для позичальника, є:

  • процентна ставка (зрозуміло, чим вона нижча, тим краще);
  • термін розгляду заяви від потенційного позичальника (чим менше це термін, тим зручніше);
  • можливість погасити кредит достроково;
  • калькулятор кредиту онлайн;
  • розмір комісії за видачу позички (чим нижче комісія, тим вигідніше);
  • умови страховки (вибір страховиків, їх пропозиції);
  • оптимальна вартість послуг нотаріуса, оцінювача і деяких інших фахівців.

Слід врахувати, що ідеальний банк складно вибрати. Один запропонує низьку ставку і комісію з вартістю страхування, але кредит буде діяти 30 років без права дострокового погашення. Або навпаки: кредит буде можна погасити заздалегідь, термін буде невеликим, ставка – низькою, але страховка обійдеться в несправедливо великі гроші, а банк призначить щомісячну комісію. Але це не говорить про те, що не можна знайти по-справжньому вигідну пропозицію.

Процентна ставка і небезпеки прихованих платежів

Договір іпотечного кредитування варто читати уважно. Більшість банків, намагаючись залучити клієнтів, вказують в рекламі або офіційних повідомленнях тільки мінімальні процентні ставки. Насправді і при звичайних умовах розміри платежів можуть істотно відрізнятися. Так, ставка при мінімальному терміні, зазначена в рекламі, становить 20%, але при середньому терміні кредитування – в 15-20 років – вона складе 24%.

Допомога кредитного брокера теж не завжди може бути виходом зі сформованої ситуації. Кожен брокер буде віддавати перевагу банку-партнеру, працюючи за певний відсоток. Самі послуги брокера теж не безкоштовні: за них доведеться віддати до 5% від вартості кредиту, а це вже немало.

Уважно вивчаючи договір, можна помітити деякі умови кредитування, які можуть мати на увазі додаткові платежі для позичальника. Це:

  • велика сума початкового внеску (до половини вартості житла);
  • підозріло велика однократна комісія банку;
  • неможливість дострокових виплат або вимога при достроковому погашенні виплатити банку до 3% від загальної суми процентів.

Додаткові витрати і підводні камені

Іноді більш вигідні відсоткові ставки псуються обмеженим вибором. Наприклад, банк дозволяє купити житло тільки у своїх партнерів. Це обмежує можливості вибору по району забудови, типу і виду нерухомості.

Витрати також можуть зрости за рахунок обов’язкового страхування нерухомості. Страхування по іпотеці нерідко здійснюється на набагато менш вигідних умовах, особливо для заміського будинку або котеджу. Для цих об’єктів сума страховки буде вище. Вони схильні до великих ризиків, ніж житло в багатоквартирних будинках.

«Дитяче питання» і іпотечний кредит на житло

Якщо у позичальника немає дітей, або вони повнолітні, або не є власниками наявної квартири, отримати іпотечний кредит буде не важко. Можна продати старе житло і на банківську позику придбати нову, яка стане одночасно предметом застави. Як правило, після погашення всіх платежів знімається застава з майна. Навіть якщо нерухомість закладена банку, позичальник може в ній зареєструватися і постійно жити.

Але якщо є сім’я з дітьми до 18 років, іпотека може ускладнитися. Відповідно до законодавства, інтереси неповнолітніх дітей охороняються спеціальним законом, тому якщо дитина – власник наявного житла, банк не має права брати в заставу його житло.

Для вирішення цього питання слід звернутися до місцевих органів опіки. Вони вправі видати дозвіл на подальші дії, пов’язані з виділенням аналогічної частки власності неповнолітньому в квартирі що купується. Ще в такому випадку можна використовувати для застави інше майно, але воно має бути досить дорогим, щоб бути забезпеченням по кредиту.

В цілому, при укладенні договору по іпотеці позичальника чекають проблеми і ускладнення, але вони не непрохідні. Завжди можна знайти обхід або альтернативне рішення – головне, шукати і бути до них готовими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?