Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банки та застава: порядок реалізації заставного майна банками

В економічній літературі давно склалося таке цікаве поняття, як «подушка безпеки». Насправді нічого цікавого в ньому немає. Оперуючи термінологією, його легко можна розшифрувати. Отже, «подушка безпеки» – це кредит, який дають під певний заставу. Як показує звичайна життєва практика, таким може бути паспорт (навіть незважаючи на те, що така застава заборонений законодавством), автомобіль і навіть особиста житлоплощу). Оскільки фінансові структури не володіють можливостями торгових центрів, їх керівництво намагається вигадувати різні способи підстраховки. А кому хочеться влітати в халепу?

Справа обставин

У даному випадку співробітники банків проявляють у своїй роботі свої психологічні здібності. Адже головним їхнім завданням тут є прихильність і довіру клієнтів. Вони повинні переконати людей в необхідності дачі застави. Як правило, він не завжди передбачає матеріальну підоснову. Все залежить від конкретних обставин, які частенько міняють хід подій. Зрештою, клієнт може залишити в заставу те, що набагато важливіше для нього будь-яких грошей і матеріальних об’єктів.

Після цього працівники фінансових структур оцінюють цінність застави і ретельно перевіряютьbanki_i_zalog можливості клієнтів погашати відсотки. Зазвичай загальний розмір застави не повинен перевищувати розмір кредиту. Тільки при такому уважному огляді фінансові структури не стикаються з таким поняттям, як проблеми, заборгованість та багато іншого, що може істотно зіпсувати імідж установи. А втрачати постійних клієнтів не хочеться нікому. Ось і доводиться перевіряти кожну деталь. Не дарма ж кажуть: береженого Бог береже.

На гачку у шахраїв

Однак не слід забувати, що навіть акули великого бізнесу можуть потрапити на гачок не чистих на руку. Та й непередбачені обставини, які виводять людей зі стану фінансового балансу, особливого задоволення не приносять. Зате проблем додадуть немало. Іноді навіть лопати не вистачає, щоб їх вигребти. Тому в якості підстраховки керівництво банків вводить в ужиток кредитування під заставу.

Не так давно фінансисти стали обговорювати тему офіційного оформлення застави без втручання в цю справу судових інстанцій. Згідно багатьом концепціям, якщо клієнт не виконують всі умови, укладені в договорі, фінансова структура цілком і повністю може розпоряджатися його заставою. Навіть подати його в якості лота на якому-небудь аукціоні. Причому в судові інстанції їй звертатися не потрібно.

За підсумками торгів отримані гроші є джерелом погашення прострочених відсотків. Все що залишилося, якщо, звичайно ж, у ньому немає ніякої фінансової необхідності, повертають клієнту. Ось така от зручна і, що найголовніша безпрограшна процедура повернення боргу.

А грошики пропали!

Не будемо лукавити: сьогодні далеко не всі позитивно ставляться до такої позасудової процедурою. Що не кажи, а наші люди розучилися довіряти. Швидше за все, це явище має історичний аспект. У радянські часи вона клали грошики на ощадкнижки, а потім всі їх фінанси раптово пропали. Ось і довіряй після цього фінансовим структурам.

Більш того, позасудове оформлення документів на кредит позбавляє людину можливості державної правового захисту. Однак, як і в будь-якій справі, в цьому є інша сторона медалі. Її сприймають ті клієнти, які впевнені на сто відсотків у тому, що можуть розраховуватися з боргами швидко, без усіляких проблем.

У цьому випадку їм потрібна моральна підтримка співробітників банків. Ось тут-то вони і повинні підключати своє уміння переконувати і, як говоритися, перемагати в укладання вигідних угод.

Судові розбірки

Якщо все ж клієнт не вклався у всі умови, передбачені у угоду, йому доведеться пройти ряд певних процедур. Перш за все, йдеться про переговори, де співробітники банку ретельно вивчають проблемні питання людей, які стали на шляху погашення відсотків, обговорюють всілякі фінансові джерела, до яких клієнти можуть звернутися у форс-мажорних ситуаціях.

Іноді позичальникам доводиться пояснюватися в письмовій формі з необхідним пакетом документів та юридичними печатками. Якщо клієнт запізнився із вкладенням коштів на тридцять днів, мова йде про прострочення по так званим фізичним особам. А якщо мова йде всього про декілька днів (наприклад, про п’ять) – по юридичним.

Тільки в тому випадку, якщо прострочених виплат перевищила всілякі норми, співробітники фінансової структури оформляють відповідні документи до суду для стягнення боргу. Від позичальника вимагають якнайшвидшого погашення відсотків. Спочатку складають вимога. У цьому документі зазначено попередження фінструктури про те, що якщо клієнт не розрахується з банком протягом певного часу, його співробітники змушені будуть звернутися до суду. Якщо і це не допомагає, юристи фінансової установи відправляють пакет документів до суду та вилучають заставне майно своїх клієнтів.

Вигідні продажу

Позичальник може добровільно розплатитися по рахунках шляхом продажу заставних коштів. Тільки після цього гроші покупця лягають на конкретний банківський рахунок. А ще після цього він стає офіційним власником майна. На цій сходинці зберігається здатність продати предмет застави за вигідною ціною на ринку. Причому реалізатором не обов’язково повинен бути банк. Перш за все, мова йде про конкретний клієнті і людину, яка дає заставу.

У його правових повноваженнях – розпоряджатися заставним майном. Згода банку на продаж отримують в обов’язковому порядку. В іншому випадку можна не тільки заплатити кругленьку суму штрафу, але і опинитися на лаві підсудних.

Після того, як судова інстанція дасть добро на реалізацію застави, ці обов’язки стають прерогативою судових органів. Продаж ведеться за рахунок спеціальних торгів на аукціонах або торгових центрах. Якщо продавець (в даному випадку, суд) не може «сплавити» товар (заставу), в силу вступає система знижок. Тут уже головним завданням є продати по будь-якій ціні (звичайно, в розумних межах). Природно, що фінансова структура вже не отримає ту суму, яку мала намір, але все ж це краще, ніж залишитися за бортом без рятувального круга.

Не тягніть кота за хвіст

У подібній ситуації експерти розглядають таку альтернативу. Керівництво фінансової структури може оформити заставу, як певний залік боргу. Однак такі випадки – раз на мільйон, а то й рідше. Застава для нього вважається неосновним джерелом. Його можна реалізувати за невеликими цінами.

У тому випадку, якщо клієнт не може розплатитися з боргами (це може бути пов’язати з його несподіваною хворобою, смертю близької людини або банкрутством совій власної фірми), йому потрібно подбати про пролонгацію зайнятих коштів. На необхідність цієї процедури може вказувати хоча б такий простий випадок. Уявіть собі ситуацію. Ви живете в селі, у вас є п’ятдесят гектарів землі, яку ви щороку засівають соняшником і отримуєте непогані грошики. І тут раптом – посушливе літо, жодної крапельки води – з урожаєм ви прогоріли, а значить і з грошима, якими ви розраховували розплатитися з боргами, теж.

Замість того, щоб зберегти насіння соняшнику в коморі і «штовхнути» їх навесні за високими цінами, вам доведеться продати їх майже задарма. А що, треба ж чимось погасити відсотки?! Так от. Щоб не влізати в такі нетрі, потрібно не тягнути кота за хвіст і як можна швидше поклопотати про пролонгацію зайнятих коштів.

Ще разок про головне

Отже, який же можна зробити висновок з усього вищесказаного? Перш за все, слід ще разок нагадати про те, що в компетенції банків – ретельно стежити за платоспроможністю своїх клієнтів. Тільки так вони зможуть не влетіти в халепу і зберегти свій імідж на ринку банківських послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?