Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банки, що дають кредити безробітним громадянам

Багато банків розміщують на своїх сайтах інформацію про кредитування буквально всіх бажаючих, при бажанні дізнатися про це у служби підтримки з’ясовується, що «і безробітним – теж», а от на практиці все може бути не так.

По-перше, що якщо ви працюєте неофіційно, то ви для банку безробітний. Але співробітники банку передбачають наступний варіант: вони зв’язуються з вашим роботодавцем, щоб він підтвердив вашу зайнятість і цим обмежуються. Якщо ви безробітний, але маєте пасивні доходи у вигляді дивідендів з цінних паперів – банку доведеться повірити вам на слово. До речі, більш ніж у половині випадків це працює: якщо ви вкажете в анкеті в графі «Доходи» саме такий варіант, кредит вам швидше за все дадуть.

Але не варто забувати:

  • Сума кредиту може бути набагато менше тієї, що ви очікували (при повторному зверненні і сумлінних виплатах сума, звичайно, збільшиться);
  • Швидше за все банк схвалить вашу заявку, але не менше ніж під 50-100% річних: ви то можете звернутися до іншого позичальника, і навіть якщо перестанете виплачувати позику – кредитор поверне своє за рахунок високих відсотків з інших позичальників, а ось банк що відмовив вам втратить можливий прибуток.

Згідно з опитуваннями та статистичними даними, безробітним громадянам з хорошою кредитною історією в більшості випадків дають кредит наступні банки:

  • Платинум;
  • Ренесанс;
  • ОТП Банк;
  • Михайлівський.

Допомога в отриманні кредиту

Тут маються на увазі не сумнівні оголошення від приватних осіб, а новий супутній кредитуванню вид бізнесу – брокеридж. Суть роботи таких організацій гранично проста: ці брокери співпрацюють з банками і допомагають отримати кредит.

Взагалі-то банки підозріло ставляться до позичальників, які вдаються до послуг таких організацій. Логіка наступна: якщо людина не бере кредит безпосередньо в банку, це напевно означає, що у неї не все в порядку з кредитною історією або ж вона безробітна.

Кредитні брокери цілеспрямовано працюють саме з такими категоріями позичальників. В результаті ви маєте наступне: діючи в рамках домовленостей, зв’язків в банку або якимось іншим способом брокер отримує для вас кредит, але при цьому ви відразу ж відраховуєте комісію «за роботу» (зазвичай це 15-20% від суми кредиту), а всі відсотки по кредиту ви виплачуєте як звичайно.

Здавалося б, з очевидних мінусів – тільки переплата, і якщо «притиснуло», то люди погоджуються на це. Але на цьому грунті «виросли» тисячі шахраїв, які пропонують подібні послуги, а в результаті потенційного позичальника обманюють.

Найпоширеніший спосіб виглядає так: ви заздалегідь оплачуєте обумовлену суму «брокеру» в якості гонорару, і він гарантує стовідсоткове отримання кредиту. Природно, ніякого кредиту він не отримує, а його «комісія за роботу» залишається при ньому, так як максимум, що вам дають підписати при передачі грошей – договір про «надання інформаційних послуг». За законом повернути ваші гроші практично неможливо.

Як бачите, отримати кредит може навіть безробітний. Таких варіантів мало, але вони є. Єдине, що вам варто пам’ятати завжди – остерігайтеся шахраїв і уважно читайте договір позики. Як це не прикро, але якщо ви не маєте роботи – ви віднесетесь до категорії дуже ненадійних позичальників, і умови для вас будуть відповідними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?