Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банки попереджають: кібератаки посилюються

У період зимових свят рахунки клієнтів банків особливо схильні до ризику кібератак. Скиммери встановлюють на банкомати спеціальні насадки. На телефони громадян приходять смс з пропозиціями відправити свої персональні дані.
На сайтах деяких банків розмістили повідомлення, в яких просять клієнтів бути уважними і побоюватися шахраїв. Уважно вивчати клавіатуру банкоматів та приймачі карт просять клієнтів на сайті банку «Форум» і пропонують контакти служби безпеки фінустанови.

n1_580x590.jpg.aspx

У нових повідомленнях Райффайзен Банку Аваль також бачимо лист, в якому фінустанова звертається до користувачів карт. У момент здійснення розрахунку картою банк радить звертати увагу на поведінку людей, які стоять у чергах супермаркетів, щоб останні не підгледіли ПІН-код і не скористалися рахунком. Також у зверненні просять не персилати свої дані незнайомцям.

n3_700x550.jpg.aspx

На сайті ПриватБанку клієнтів просять допомогти в розшуку кіберзлочинців. За сприяння в розшуку скімерів із Запоріжжя 50 тис. гривень. На сторінці викладені фотографії зловмисників. На сайті банку відзначають, що в перші дні 2014-го року будуть проводити установку антіскіммінгових пристроїв на банкоматах і до кінця кварталу такою системою планують обладнати 8190 банкоматів ПриватБанку.

Про масові заходи проти кіберзлочинності оголосила також Незалежна асоціація банків України. Організація відкрила цілий розділ на своєму сайті, в якому зібрані відеоролики про захист від кіберзлочинців, статистичні дані про веб атаках в світі і Україні, а також – навчальні матеріали про захист від хакерів.
Серед роликів є історії клієнтів банків Росії, яким на електронну адресу приходив лист з повідомленням про те, що у них є борг у банку. Шахраї представлялися працівниками банку та вимагали у клієнта перейти за посиланням, що вела до шкідливої програмі. «Там можуть бути реквізити рахунку, на який просять перерахувати гроші. Ви підете або в банк, або через систему ці гроші переведете і більше їх ніколи не побачите », – повідомляє експерт з комп’ютерної безпеки Ілля Сочка.

На сайті НАБУ також розмістили фото накладок на банкомати, які шахраї встановлювали в Україні. Ось приклад скіммінгових пристроїв на приймачі карти банкомату.

n6_450x396.jpg.aspx

n7_396x546.jpg.aspx

А так виглядає прихована камера, встановлена ​​під корпусом банкомату.

n8_481x614.jpg.aspx

Американські дослідники навіть опублікували прогнози: які шахрайські витівки можна очікувати в 2014-му році. На думку екс-співробітника Агентства з безпеки США Едварда Сноудена, перш за все це будуть програми, що блокують екрани і віруси для Androidов. Адже фінустанови різних країн починають активно використовувати телефони клієнтів для здійснення платежів. Крім цього, в роботу включаться анонімні пошуковики та месенджери, що дозволяють перехоплювати персональні дані.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?