Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банки йдуть з Криму?

У зв’язку з невизначеністю юридичного статусу півострова деякі банки вирішили призупинити роботу або ж зайнятися згортанням діяльності на півострові.
Так, тимчасово не функціонують кримські відділення ПриватБанку . «На сьогоднішній день через невизначеність юридичного статусу банківської системи кримського півострова, банк призупинив роботу відділень і всі операції з рахунками клієнтів.
Це стосується і фізичних, і юридичних осіб. Банк зможе відновити роботу відділень у Криму після чіткого визначення правового статусу банку на території Кримської республіки. З цієї ж причини тимчасово не працюють наші відділення і термінали самообслуговування », – повідомили в прес-службі ПриватБанку.

Водночас у фінустанові відзначають, що жителі Криму мають можливість перевірити баланс по карті або подивитися виписку по рахунку. Що стосується депозитних вкладів, то виплату відсотків у банку обіцяють проводити в стандартному режимі за всіма договорами. Позичальники банку також можуть спати спокійно.
«Штрафні санкції за кредитними картками для Клієнтів з кримського півострова банк застосовувати не буде», – стверджують у прес-службі банку. 2014-04-03_072446
Наприкінці минулого тижня, 29 березня, рішення про закриття своїх відділень у Севастополі та Сімферополі прийняв Платинум Банк. Тепер всі клієнти, що проживають на території Кримського півострова, можуть продовжити користуватися послугами банку на території материкової України. Так, депозитні клієнти, які бажають планово або достроково отримати свій вклад, можуть це зробити, звернувшись до найближчого відділення в будь-якому іншому місті України, попередньо попередивши банк про свій візит.
Як варіант, клієнт може оформити нотаріально завірене доручення на громадянина України в іншому місті, в якому знаходиться відділення Platinum Bank. Довірена особа зможе здійснити необхідні дії з депозитним рахунком клієнта: розірвати депозитний договір, забрати грошові кошти, перевести кошти на інший рахунок тощо. А клієнти, що користуються послугою Platinum Click, можуть здійснювати будь-які операції зі своїми депозитними рахунками в режимі онлайн.

Клієнти, які мають кредитні зобов’язання перед Платинум Банком, можуть виконувати їх за допомогою онлайн сервісу інтернет-банку Platinum Click, вносячи платіж у касах банків-партнерів ( Правекс , Ощадбанк , Кредобанк , Київська Русь, Укрпошта, Райффайзен Банк Аваль , Укрсоцбанк , Укрексімбанк , Укрсиббанк , Укрінбанк , Український Професійний Банк ) або в касах відділень Платинум Банку в інших містах України.
Ще одним банком, що вирішив призупинити свою діяльність у Криму, є банк Київська Русь . На території півострова функціонувало 8 відділень банку і кримська дирекція. Жителі півострова довірили банку 230 млн. грн. заощаджень. Ці кошти фінустанова зобов’язується повернути.
«У зв’язку з вимушеним призупиненням діяльності банку в АР Крим, повідомляємо, що Ваші рахунки будуть обслуговуватися в Києві. Для проведення якісного обслуговування клієнтів – фізичних осіб Банку необхідно провести інвентаризацію всіх договорів, укладених у відділеннях в 2014-04-03_072513АР Крим, для чого необхідний час.
Про закінчення інвентаризації та оновленні обслуговування клієнтів АР Крим, а також про адреси відділень у м. Києві буде повідомлено додатково
», – йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті банку.
Але, не дивлячись на те, що одні банки вирішили згорнути або призупинити свою діяльність на півострові, інші продовжують працювати.
«УкрСиббанк має 23 відділення в Криму, близько 240 співробітників і майже 65 тис. клієнтів, на Крим припадає 5% пасивів банку. Ми ні на день не припиняли роботу на півострові, так як несемо відповідальність перед кожним з наших клієнтів, – стверджує голова правління УкрСиббанку BNP Paribas Group Філіпа Жоаньє.

Природно, як і всі банки, що знаходяться в Криму, ми не маємо доступу до іноземної валюти, але у нас є гривня, за якою можуть звернутись клієнти. УкрСиббанк не відчуває проблем з ліквідністю ні в одному з регіонів країни та має повну підтримку європейських акціонерів, що дає банку особливу перевагу в ситуації, що склалася ».
«Ми – один з небагатьох банків, хто повнофункціонально працює в Криму. Завдяки цьому останнім часом ми спостерігаємо значний приплив пасивів у банку, а також збільшення кількості нових клієнтів», – оповідає начальник Управління продажів роздрібного бізнесу та управління мережею ОТП Банку.
Всі банки, незалежно від того, вирішили вони зупинити свою діяльність на півострові, або продовжити роботу в звичайному режимі, обіцяють своїм клієнтам повернення їхніх заощаджень.
«Зрозуміло, ніякої небезпеки для наших вкладників не існує», – коментують можливий подальший розвиток подій в ПриваБанку.
«За українським законодавством депозитні договори продовжують діяти. Ми обов’язково знайдемо шляхи вирішення і виконаємо зобов’язання перед нашими клієнтами », – запевняють у прес-службі Дельта Банку .
«З точки зору депозитного портфеля всі наші зобов’язання перед клієнтами в Криму зберігаються. Будь-який українець, незалежно від місця прописки, може отримати свій депозит в будь-якому відділенні банку в Україні. Свої зобов’язання ми завжди виконуємо в повній мірі », – стверджує Голова УкрСиббанку.
Але, якщо вкладникам банку, по суті, нічого побоюватись за свої вклади, адже, в крайньому випадку, отримати їх вони зможуть, відвідавши одне з відділень, що знаходяться на території материкової України, то у банків існує ризик появи труднощів у процесі повернення позичених коштів.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?