Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банки і ситуація в Києві

Степан Кубів – новий голова Національного банку України

Верховна Рада ухвалила рішення про призначення народного депутата, екс – голови правління Кредобанку Степана Кубіва головою Національного банку України. За відповідну постанову проголосували 310 народних депутатів.
"Ця посада для мене не нагорода. Це велика відповідальність. Я обіцяю одне – величезну працю, прозорість роботи НБУ і самовіддану працю заради того, щоб зуміти сказати, що Україна – це великий ринок, це чесні люди, що Україна – це майданчик для інвестицій, кожен українець буде гордий тримати кошти в наших банках ", – заявив Кубів після свого призначення.

clip_image001

Крім того, він пообіцяв відзвітувати завтра у Верховній Раді про ситуацію, яка сьогодні відбувається в українських банках і на ринках. Перед голосуванням за призначення нового голови НБУ Верховна Рада прийняла відставку Ігоря Соркіна.

Банки знову працюють у звичайному режимі

Сьогодні, 24 лютого, відновилася робота всіх відділень Платинум Банку . Тимчасово, режим роботи відділень буде наступним: відділення працюватимуть з 9:00 до 17:00, каси – з 9:00 до 15:00. Вечірні каси поки не працюють.
Також, починаючи з 24 лютого 2014 відділення Укрсоцбанку в місті Києві та в макрорегіонах, крім відділення в м. Івано-Франківськ, яке знаходиться в заблокованому магазині "Епіцентр», відкриті і працюють згідно встановленого графіку роботи. Водночас, тимчасове обмеження на зняття готівкових коштів в банкоматах Укрсоцбанку, введене згідно з рішенням правління фінансової установи 21 лютого 2014, скасовано.

Всі відділення та банкомати ПУМБ знову працюють в стандартному режимі.

ПриватБанк спростував інформацію про заморожування вкладів

Ми вирішили з’ясувати, що дійсно відбувається в найбільшому банку країни. У прес-службі фінустанови спростували різні чутки, повідомивши про те, що клієнти, які достроково розірвали депозити в період з 19 по 21 лютого, можуть відновити договору без втрати відсотків.

clip_image003

«З 24 лютого ми починаємо акцію« Світ для всієї України, – говорить Голова Правління ПриватБанку Олександр Дубілет.За ці тижні ми багато пережили. Деяких наших вкладників охопило хвилювання, і вони розірвали депозити достроково, втративши при цьому відсотки. Ми вирішили зберегти всі відсотки тим, хто поверне депозит до 7 березня. Люди нічого не втратять ».

Сбербанк Росії призупинив кредитування в Україні

Глава Ощадбанку Росії Герман Греф заявив сьогодні про призупинення видачі кредитів фізичним і юридичним особам в Україні. «Ми тимчасово призупинили активні операції. Але ні компаніям, ні громадянам зараз не до активних операцій », – сказав він.

Водночас Голова Правління Ощадбанку Росії відзначив, що дане рішення стосується тільки «клієнтів з вулиці», тобто – нових позичальників. Клієнтів, фінансовий стан яких не викликає питань, банк має намір кредитувати і далі. Рішення було прийнято напередодні, 20 лютого.

Банки зменшують ліміти

Сьогодні, 21 лютого, ПриватБанк оголосив про зменшення добових лімітів на зняття готівки в банкоматах до 3 тис. грн. «Для забезпечення доступу до послуги отримання готівки у банкоматній мережі максимальному числу клієнтів ПриватБанк з 21 лютого вводить тимчасовий порядок, згідно з яким обсяг зняття готівки в банкоматах встановлюється на рівні 3000 гривень на добу », – повідомляє прес-служба ПриватБанку.
Схоже рішення прийняли і в Укрсоцбанку . Фінустанова обмежило відповідні операції до 24 лютого. «Згідно з рішенням правління банку, сума зняття готівкових коштів в банкоматі на одну карту встановлена на рівні 1500 грн. на добу. Наголошуємо, що такі дії спрямовані виключно на те, щоб всі клієнти нашого банку могли скористатися послугами банкомата. У цих же цілях, зняття готівки в банкоматах UniCredit Bank з використанням карт інших банків обмежена 500 грн. на добу », – йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті банку.

Банк «Надра» закликав не піддаватися паніці

Фінустанова опублікувала на офіційному сайті звернення до своїх клієнтів, закликаючи їх не піддаватися паніці і довіряти офіційним джерелам інформації.
«Ми просимо вас не піддаватися на провокації і утриматися від відвідувань банківських кас і банкоматів на підставі маніпуляційних закликів окремих осіб. Звертаємо увагу на те, що ліквідність банківської системи достатня для задоволення потреб клієнтів в отриманні депозитів на вимогу, здійснення розрахунково-касових і будь-яких інших операцій. Платежі клієнтів проходять без затримок і в рамках операційного дня.

Всі банки проводять постійний моніторинг і безперебійно підкріплюють каси своїх відділень готівкою, у т. ч. іноземною валютою. Більше того, Національний банк України має всі ресурси і підтвердив готовність підтримувати всі сегменти грошово-кредитного ринку для забезпечення стабільності та нівелювання можливих ризиків. Будь-які збої в своєчасному підкріпленні фінустановами своїх кас і банкоматів пов’язані виключно з неможливістю транспортувати готівкові кошти до точки продажів унаслідок дорожніх складнощів або підвищеної криміногенної обстановки », – йдеться в повідомленні.

Також банк рекомендує ретельно перевіряти інформацію в ЗМІ або з інших джерел про зміну формату роботи банківських установ та правил надання банківських послуг.

Ерік Найман: "Дефолт по ОВДП малоймовірний»

clip_image004

Керуючий партнер інвестиційної компанії «Capital Times» Ерік Найман стверджує, що зважаючи на політичну нестабільность, країна ризикує затримати виплату відсотків по окремих зовнішніми зобов’язаннями країни, але дефолт по ОВДП малоймовірний.
«Рейтингове агентство S & P знизило кредитний рейтинг України до переддефолтного рівня і попереджає про дуже високу вірогідність дефолту. І дійсно, у зв’язку з політичною нестабільністю є ризик затримати виплату відсотків по окремих зовнішніми зобов’язаннями країни, – пише у своєму блозі Ерік Найман.
– Дефолт по ОВДП малоймовірний, тому що Нацбанк копіює поведінку провідних світових центробанків і підтримує ринок внутрішніх держоблігацій шляхом їх викупу ».

Відділення Ощадбанку Росії на Хрещатику не постраждало

Сбербанк Росії спростував інформацію про те, що відділення банку, що знаходиться за адресою вул. Хрещатик 7/11, постраждало у зв’язку із загорянням піротехніки.
"Київське відділення АТ" Сбербанк Росії ", розташоване за адресою вул. Хрещатик 7/11, не постраждало через загоряння піротехніки, що сталось в безпосередній близькості від відділення, – повідомила порталу Banki.ua Прес-служба АТ "СБЕРБАНК РОСІЇ".

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?