Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банки готуються до фінансової кризи

Міжнародний валютний фонд вимагає у Нацбанку провести стрес-тестування фінустанов. Аудит повинен показати якість активів, структуру кредитних портфелів і забезпечення кредитів.
Управляючі банками запевняють – до перевірки на чутливість до кризи готові. Мовляв, вже ретельно прораховують ризики і не виключають lavrenchuk_aval_150x172.jpg.aspxможливість приходу нової хвилі економічних випробувань. Про підготовку до стрес-тестів розповіли під час «Українського банківського форуму».
У Райффайзен Банк Аваль можливу кризу розглядають як майданчик для демонстрації своєї лідируючої позиції. Голова правління Володимир Лавренчук запевняє, що навіть якщо банку доведеться знизити резерви, прибутку буде достатньо, щоб потрапити в ТОП-5 рентабельності. Мовляв, в 2009-10 роках банк зазнав збитків через велику кількость безнадійних кредитів. За ці роки в Райффайзен Банк Аваль покрили 60 відсотків безнадійних кредитів.
Володимир Лавренчук, голова правління Райффайзен Банк Аваль:
«Починаючи з 2010-го року у нас непрацюючі кредити не вище двох відсотків. Таким чином, ми професійно вийдемо на тестування. І якщо ми знизимо резерви, то у нас прибуток буде великий. Ми зосередимося на відносинах з клієнтами, як звичайно. Може бути, більше, ніж ті трансформації, які ми почали в 2006-му. І все, що пов’язано з ефективністю процесів, ефективністю обслуговування клієнтів ».
В Альфа-Банку – захистом від кризи вважають впровадження нових технологій. Це електронні та прямі продажі оригінального і конкурентного банківського продукту.
Олександр Луканов, президент Альфа-Банк :
lukanov_150x150.jpg.aspx«Оскільки зараз досить невизначена ситуація з точки зору майбутнього економічного розвитку, то ми, по-перше, робимо роботу, пов’язану з підвищенням ефективності. У нас є кілька старт-апів, які сфокусовані на дуже прибутковому продукті. Для нас це період тиші і роздумів. Але в той же час ми розглядаємо пропозиції з високою прибутковістю “.
У ПроКредит Банку про антикризову стратегію говорять не як про захист від можливих фінансових бід, а як про реальність, яка настане дуже скоро. І відзначають, що їхня стратегія – це консервативне управління з помірним поглядом на розвиток.
Віктор Пономаренко, голова правління ПроКредит Банк:
«Я б хотів привести мислення моїх акціонерів. Вони ponomarenko_viktor_150x184.jpg.aspxвсі вважають, що в усьому світі криза, звичайно, буде. І в Україні в середньо недалекому майбутньому буде криза. Який масштаб її буде, це не мені судити. Якісь проблеми відбудуться. Але це не негативно. Ми вважаємо, що ми повинні так себе вести, щоб були захищені. Якщо щось станеться, ми повинні бути готові. Помірне зростання. Такий ключовий елемент нашої бізнес-стратегії ».
Чи не заперечують ймовірність кризи в Україні банки з іноземним капіталом. Ставки роблять на великих клієнтів з іноземними інвестиціями.
Стівен Фішер, голова правління Сітібанк в fisher_stiven_150x139.jpg.aspxУкраїні:
«Ми будемо продовжувати напрямок росту, залучати великих клієнтів. І для цього будемо розвивати продукти і готові інновації, які дозволяють ріст клієнтів з їх бізнесом закордоном і всередині країни.
І так само скорочуються витрати. Кожен клієнт хотів би підвищити доходи і скоротити витрати ».
Ерік Варсавел, глава правління ІНГ Україна:
«Нас цікавить корпоративний банк. Те, що я бачу через 2-3 роки. Це більше прямих іноземних інвестицій, як я сподіваюся. Більше місцевих компаній, здатних до банкінгу.
Звичайно, нам потрібні покращення в кредитоспроможності, у всіх рейтингах. Фінансова стабільність має бути покращена. Якщо це відбудеться, varsavel_151x161.jpg.aspxто ми можемо продовжувати будувати наш бізнес. Це наша стратегія ».
Коли саме проведуть стрес-тести в Нацбанку не повідомляють. Відзначимо, що в 2012-му році, незважаючи на рекомендації Світового банку, регулятор відмовився проводити в Україні тести на готовність до кризи. Аргументував це цілком задовільним станом фінустанов у країні.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?