Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банки, держава, боржники і неоплачений займ

Як правило, не всі знають, що у відносинах банк – позичальник, бере участь ще й третя сторона, яка воліє себе не демонструвати – цей держава. Тонкість цих відносин проявляється найбільш яскраво при ситуації, коли позичальник не в змозі погасити кредит і стає боржником.

Що стосується проблеми непогашених боргових зобов’язань, то це позначається негативно не тільки на позичальнику, але й на банці, так як позичальнику це загрожує конфіскацією майна через суд, а банк отримує збиткові активи. У свою чергу, держава, як третя сторона цього процесу, сприймає таку ситуацію як дестабілізуючий фактор розвитку економіки країни.

У цій статті будуть детально розглянуті всі учасники фінансових відносин даного типу.

В результаті невиплаченого позики, банкам дістаються активи боржників, які часто, можуть бути оцінені дорого, проте, як показує практика, продавши їх, банки не можуть повністю покрити свої витрати.

Така ситуація, іноді змушує банки проводити спеціальні акції, які розраховані на збереження банківських коштів. Наприклад, Ощадбанк, найбільший у Росії банк, оголосив нову акцію – видачу кредитів, для викупу заставного майна боржників. Це на перший погляд виглядає більш ніж banki_gosudarstvoабсурдно, оскільки вилучене майно, приносить банку великі фінансові проблеми, боржник ж не може викупити його, так як у нього немає грошей, тому банк пропонує дати кредит на придбання заставного майна.

Такі акції – це швидше виняток, ніж постійна практика. Найчастіше, банки віддають майно на торги – зазвичай це машини і будинки. Однак, є й оригінальні речі, віддані позичальниками у заставу, наприклад серед заставного майна МДМ банку є колекція шуб і фотоепілятор, вартістю 300 тисяч рублів. А серед вилученого майна, в результаті неоплаченого позики, Ощадбанку є автозаправка і валочні-пакетувальними машина. Внешторгбанк продає аквапарк, а також пилораму і Картоплесховище.

Боржники ж, часто не усвідомлюють ситуацію і ведуть себе інфантильно. Зустрічаються такі кумедні випадки, коли люди повертають гроші, взяті в борг, тільки після конфіскації майна. Одна жінка повернула кілька тисяч, тільки після того, як у неї конфіскували домашніх улюбленців.

Найчастіше, ситуація неповернення боргів за кредитом, трапляється по відсутності у позичальників відповідальності і раціональності в розрахунку своїх фінансових можливостей. Відсутність культури кредитування – цивілізованого ставлення кредиторів і позичальників, призводить до того, що боржники починають ховатися від банків і держави, не виплачуючи по кредиту.

Випадки, коли позичальники відмовляються платити і зникають з поля зору контролюючих органів банків, нерідкі, тому Федеральна служба судових приставів, планує створити структуру, яка займатиметься створенням інтернет реєстру боржників та їх пошуками. Для більшої ефективності, ФССП буде залучати до своєї діяльності детективні та колекторські агентства. При цьому керівники служби заявляють, що акцент у своїй роботі вони будуть робити не на силових методах боротьби з неплатниками, а на мирному і безконфліктному вирішенні проблеми.

Проблеми позичальників, пов’язані в першу чергу, з кризовою ситуацією в країні і погіршенням матеріального добробуту. За результатами соціального опитування, яке провів фонд «Громадська думка», 60% опитаних респондентів, вважали своє фінансове становище середнім, в той час, як 40% охарактеризували свою матеріальну ситуацію як погану. Також 41% людей вважають, що така економічна ситуація буде зберігатися найближчим часом і не допускають думки про поліпшення.

Невпевненість людей у ​​завтрашньому майбутньому і вимушує позичальників не платити, тому все частіше заставне майно йде з торгів. Держава ж у цій ситуації мовчить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?