Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банкрутство приватного підприємця

В даний час інтерес до приватних підприємців посилився не тільки внаслідок спостереження за їх взаємовідносинами з банками, але і внаслідок оголошення їх, ПП, банкрутами. Визнання банкрутом підприємця пов’язано з деякими особливостями, які відрізняють цей процес від визнання банкрутства юридичної особи. Банкрутство ПП оформляється відповідно до статті Цивільного Кодексу. Індивідуальне підприємництво не вимагає такої освіти, яке повинно мати юридична особа, отже, приватний підприємець перебуває на особливому положенні, яке не відносить його до фізичних осіб, але й не відносить до юридичних. Що означає процедура банкрутства ПП, який займається фермерської діяльністю.

Під банкрутством підприємця розуміється його неспроможність виконати договірні зобов’язання і в термін зробити потрібні платежі. Індивідуального підприємця можуть вважати банкрутом, якщо він не може виконати вимоги кредитора або свої зобов’язання протягом трьох місяців після дати, коли вони зобов’язані були бути виконані. До того ж сума за зобов’язаннями повинна бути більше, ніж вартість майна, що належить підприємцю. Правда, в цій вимозі немає необхідності для того, щоб визнати банкрутом юридична особа. Для того, щоб суд визнав підприємця банкрутом, потрібно, щоб вимоги до нього з боку кредитора були б не менше десяти тисяч рублів. А для юридичних осіб ця сума на bankrotstvo_ipпорядок більше.

Ще один нюанс визнання банкрутства індивідуального підприємця полягає в тому, що позов про процедуру банкрутства може бути написаний і оформлений ним самим або ж кредиторами, чиї вимоги були б пов’язані з підприємницькою діяльністю боржника.

Процес у справі про банкрутство індивідуального підприємця може бути призупинено, якщо відповідач запропонує свій графік погашення заборгованості. Цей графік можна прикласти до заяви про банкрутство.

Якщо в процесі судового розгляду виявляться нові обставини, внаслідок яких боржник зможе виконати кредитні зобов’язання (наприклад, він може отримати спадщину), то розгляд справи допустимо відкласти на один місяць.

Крім ознак, розрізняються і процедура банкрутства для підприємця і юридичної особи. Для підприємців можуть застосовуватися процедури мирової угоди або конкурсного виробництва, а для юридичних осіб це буде зовсім інша процедура – зовнішнє управління, спостереження, фінансового оновлення, і разом з тим ті, що передбачені для індивідуальних підприємців. Якщо пройдуть усі можливі терміни, а ПП не поправив свою платоспроможність, то його оголосять банкрутом і після цього відкриють конкурсне виробництво. Суд має право стягнути майно індивідуального підприємця за рахунок якого погашається заборгованість. Якщо кредиторів кілька, то серед них визначається право першочерговості, визначається воно тим, чи були проти них підприємцем спрямовані дії, які несли в собі загрозу життю та здоров’ю громадян, і вже після цього проводяться виплати по заробітній платі, вихідної допомоги і винагород.

Після того, як приватний підприємець розрахувався з боргами, він може ухилитися від необхідності виконувати інші зобов’язання, які з’явилися в процесі його підприємницької діяльності. На це він має повне право.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?