Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банківський кредит і розстрочка: в чому різниця?

В останні роки наша країна охоплена епідемією кредитоманії, коли люди намагаються оформляти кредити на самі різні життєві випадки – кредит на лікування або навчання, подорож, автокредит, іпотека … придивився якийсь товар – і знову кредит немов паличка-виручалочка. То тут, то там навколо чутно: «Ото й те-то взяли в розстрочку!».

Але справа в тому, що розстрочка і кредит – це абсолютно різних два поняття, і різницю між ними простий обиватель, навряд чи зможе знайти. Що цілком зрозуміло! Тому розберемося в нюансах кожного з цих визначень.

Те, що людина, яка не знається на тонкощах фінансів та економіки, стане називати розстрочкою, буде мати відношення до банківського кредиту.

Різниця між банківським кредитом і розстрочкою

bankovskiy_kredit-300x225Банківський кредит – це кредит, який видається банками, і у нього цільова спрямованість, видається в грошовому еквіваленті, вимагає забезпечення, і може надаватися зі свого або залученого капіталу. Існують такі види банківського кредиту: споживчий (експрес-кредит готівкою), іпотека, автокредит, кредит на розвиток бізнесу. Позичальниками можуть бути фізичні та юридичні особи, а банки є кредиторами. Кредитний договір регулює відносини між кредитором і позичальником. У банківському кредиті передбачається наявність застави. Для того щоб отримати кредит, позичальникові потрібно заповнити заявку на цей кредит, у якій потрібно довести свою платоспроможність, і вказати попередню кредитну історію. Оформлення кредиту в банку займає якусь кількість часу і нервів, та ще й банк не кожен раз дає позитивний результат. Досить високі процентні ставки. Сума по платежах фіксована і у неї чіткі межі у часі, порушивши які караються штрафними санкціями.
Розстрочка – це вид комерційного кредиту, який для фізичних та юридичних осіб передбачає продаж товарів і послуг за умови, що остаточний розрахунок відстрочений. Товар покупцю передається в той момент, коли останній здійснює перший внесок, а власником він стане після повного розрахунку. За чинним законодавством, банк не має права видавати товари в розстрочку. В основному, цей вид кредиту є короткостроковим, погашається він періодичними платежами в короткі тимчасові проміжки. Процентні ставки або зовсім відсутні, або набагато менше, ніж у банківських кредитах.

Переваги розстрочки перед кредитом

Придбання товару або послуги в розстрочку має свої явні достоїнства. Найперше – доступність. Для її використання потенційний позичальник не повинен витрачати свої сили і час на збір потрібного пакету документів і ця послуга може надаватися майже всім бажаючим. Ще немає необхідності в наявність заставного майна. Гнучкий графік погашення та можливість у продовженні його термінів, невисокі процентні ставки або їх відсутність, звичайно ж, представляють із себе відмінні моменти в даній області фінансових відносин. Недолік розстрочки складається у присутності ризиків для продавця через ймовірну ненадійності в оплаті позичальником, а збільшення терміну для продавця стає неефективним веденням бізнесу.

Але все одно, цей вид комерційного кредиту стане досить зручним тим, хто хоче почати вести комерційну діяльність і тим особам, які вже є представниками малого та середнього бізнесу. На даний вид кредитування підуть і деякі магазини, а також приватні особи для того щоб продати, поширити або випустити свою продукцію, що стане дуже зручним для покупців.

Але якщо потрібна якась сума грошей, то доведеться просити допомоги у банків. На якому ж варіанті зупинитися, визначається в кожному з випадку індивідуально враховуючи цілі та платоспроможності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?