Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банківські способи обману кредитного клієнта

Вважається, що банківські організації пропонують найвигідніші угоди. Це дійсно так, ось тільки кожному клієнту, перед підписанням договору кредитування слід все ретельно перевірити ще раз, так як не завжди подібні угоди виявляються чесними. Існують певні способи, які застосовуються такими установами, щоб обдурити позичальників.


Різноманітні комісії

Згідно із законом всі умови видачі кредиту і додаткові платежі, які належить зробити позичальникові, обов’язково вказуються в кредитній угоді. Не обов’язково навіть намагатися приховати такі платежі, адже багато позичальників не займаються детальним вивченням договору кредитування і підписують угоду, не розібравшись у всіх нюансах. Тільки коли вони не можуть отримати свої кошти, вони дізнаються з вуст кредитного фахівця, що погодилися спершу оплатити додаткові комісії, наприклад, за відкриття спеціального кредитного рахунку і ін. Таких комісій може бути чимало, а тому подорожчання кредиту може виявитись істотним.

Погашення кредиту

Багато позичальників, після останнього обов’язкового платежу вважають, що їхній борг є виплаченим і ніколи не перевіряють, чи був закритий кредитний рахунок. А ось кредитні фахівці забувають під час оформлення кредитної угоди розповісти про необхідність все перевірити ще раз через кілька днів і отримати документ, де йдеться про повне погашення кредиту. Нерідкими є ситуації, коли у людини залишається борг в кілька гривень, який поступово обростає відсотками. Дізнається про це клієнт через кілька місяців, коли його кредитна історія зіпсується, а борг істотно збільшується за рахунок пені і штрафів.

Відсотки за кредитом

Банківські організації для залучення великої кількості кредитних клієнтів активно займаються рекламою діючих програм кредитування. Щоб умови здалися привабливими для громадян, бувають ситуації, коли в рекламі вказуються місячний відсоток, ось тільки мало хто на це звертає увагу. Річні нарахування в такій ситуації стають неприємним сюрпризом після підписання договору кредитування.

Обов’язкове страхування

Багато клієнтів банківських установ, які потребують позикових коштів, є фінансово неграмотними, а тому не знають, що страхування може бути обов’язковим при отриманні кредиту тільки в тому випадку, якщо використовується заставне майно. Позичальники, боячись отримати відмову за кредитною заявкою, зазвичай погоджуються на всі умови кредитора, в тому числі і на оформлення страхового поліса в компанії, яку назве банк. Сама страховка вже є недешевою, а в компаніях, які входять в число партнерів фінансових організацій, оформлення страхового поліса зазвичай проводиться за завищеною ціною.

Отримання кредитної картки

Багато банківських організацій, що пропонують населенню карти з кредитним лімітом, кажуть про безкоштовну видачу такого продукту. Так як за карту, яка не використовується, не доводиться платити, багато громадян оформляють такий кредитний продукт в якості допоміжного інструменту, який може стати в нагоді. Важливо перед підписанням договору уважно вивчити документ, адже часто виявляється, що картою можна буде безкоштовно користуватися лише певний час, наприклад, протягом одного року, а по закінченню цього терміну доведеться платити за її обслуговування і ця сума часом виявляється немаленькою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?