Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банківські ризики – чим ризикують банки?

Як би там не було, але навіть самі надійні способи захисту банківських систем від недобросовісних клієнтів можуть спричинити за собою ризик. Так уже повелося: головним супутником економічної сфери є ризик. Саме він стимулює банкірів більш ретельно підходити до аналізу платоспроможності кредиторів і їх поручителів, а також зважувати кожне своє слово під час прийняття тих чи інших рішень.

Ризик під диктовку

Ризик диктують різні життєві обставини. Наприклад, форс-мажорні ситуації (раптова хвороба, банкрутство підприємства), які можуть спіткати кожного. Клієнти фінансових структур винятком не є.

Особливо складно виходить тоді, коли вони ризикують не своїми коштами, а коштами своїх клієнтів. Ось чому співробітники фінансових установ просто зобов’язані прораховувати всі ходи на перед і знати всілякі лазівки в фінансових справах не гірше самих себе.
bankovskie_riskiЯк показує життєва практика, існують три типи ризиків, з якими стикаються банкіри. Перш за все, мова йде про кредитний, операційному і ринковому ризиках.

Під сімома замками

Велика частина втрат – 80% – припадає на невиплату боргів клієнтами фінансових структур. Головним лідером тут вважаються кредити споживачів. Наступні у списку – автокредити. Найбільш вигідним в плані надійності та своєчасного повернення для співробітників фінансових структур є іпотечний кредит. У цьому немає нічого дивного, оскільки іпотека – система, яка, як кажуть, перебуває під сімома замками. Зламати їх, на жаль, непросто.

Оскільки у випадку зі споживчим кредитом співробітники фінансових структур не вимагають від своїх клієнтів певного застави, цим і пояснюється високий рівень його ризику. Важливо також і те, що останнім часом поширення набули експрес-кредити. Звичайно ж, вони вигідні. Але, швидше за все, для клієнтів, а не для банкірів, які не встигають прорахувати рівень платоспроможності споживача. Якщо дуже скоро у нас з’являться спеціальні структури, які зможуть покласти ці обов’язки на свої плечі, проблем не буде. Але знову-таки, це якщо, якщо, якщо …

Підйоми і падіння

У порівнянні з кредитним, ринковий ризик менш небезпечний. А все тому, що його дуже складно передбачити. Якщо ставки національних валют падають або піднімаються так, що це не сходиться з прогнозами банкірів, значить, мова йде про валютний ризик. Враховуючи те, що російський рубль дуже в багатьох показників залежить від інших валют, непередбачені підйоми і падіння курсів валют тягнуть за собою певну загрозу фінансовим структурам Російської Федерації.
Зміна вартості цінних паперів веде до появи фінансового ризику, а зміна процентних співвідношень по кредитах – відсоткового.

Кіберзлочинність

З усіх перерахованих типів ризику, операційний є менш небезпечним. Якщо його намалювати, то на листку паперу потрібно накреслити таблицю з певними осередками. У кожної з них – ризики банківських систем, співробітники і процентні ставки. Тобто, в даному випадку мова йде про ті помилки, які допускають фахівці фінансових структур, а також про кіберзлочинність, яку здійснюють шахраї.

Зазвичай вони посягають на автоматизовані системи. Тому, чим вище у фінансовій установі процедур, які співробітники здійснюють на «автоматі», тим вище ризик блокування усіх банківських операцій та витечкі фінансових ресурсів. Подібні ситуації дуже часто відбуваються в Сполучених Штатах Америки.

Ризик-менеджери

Щоб уникнути всіх перерахованих вище колотнеч, експерти радять вдаватися до допомоги фахівців – ризик-менеджерів, які моніторять фінансову ситуацію на ринках світу, мають доступ до важливих джерел інформації і можуть не тільки передбачати, але й вчасно усунути всілякі неприємності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?