Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банківські комірки: які умови пропонують банкіри клієнтам

Банківські комірки стають все більш популярними серед українців, кажуть банкіри. А в серпні ця послуга особливо затребувана, оскільки багато хто планує відпочинок саме в останньому місяці літа.

Попит є

В умовах стагнації кредитування банки шукають альтернативні способи заробітку. Тому не дивно, що банківські комірки сьогодні може запропонувати практично будь-який український банк. При цьому банкіри говорять, що зростає і кількість відділень, в яких надається послуга.

«Особливим попитом ця послуга користується в періоди відпусток і канікул, коли люди їдуть на дачу, подорожують. Занепокоєння за збереження документів, коштовностей і просто дорогих серцю речей, залишених удома, цілком виправдано .

Орендарями банківських комірок найчастіше виступають чоловіки віком від 30 до 50 років. Як правило, це люди із середнім достатком або достатком вище середнього, досить консервативних поглядів. Чимало користувачів послуги серед тих громадян, які займаються колекціонуванням.

Орендарями банківських комірок найчастіше виступають чоловіки віком від 30 до 50 років. Як правило, це люди із середнім достатком або достатком вище середнього, досить консервативних поглядів. Чимало користувачів послуги серед тих громадян, які займаються колекціонуванням.

Досить часто до банківських сейфів звертаються громадяни, які здійснюють операції з нерухомістю. «Це можуть люди, які, наприклад, продали квартиру і через тиждень купують іншу. Як наслідок на цей тиждень необхідно забезпечити збереження даних грошей.

У цілому, використовувати банківські сейфи рекомендується для зберігання готівки, дорогоцінних металів і каменів, цінних паперів, ювелірних прикрас, конфіденційних документів, ділової документації, антикваріату, творів мистецтва, реліквій, електронних носіїв інформації.

Умови зберігання

У більшості банків процедура оформлення договору про оренду осередків займає близько 30 хвилин, а для оформлення банківського сейфа потрібен паспорт громадянина України та довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, попереджає керівник департаменту розвитку карткового бізнесу ПУМБ Валерій Пацуй.

Середня вартість маленьких осередків становить приблизно 6 гривень на добу, за оренду середніх доведеться заплатити близько 15 гривень. І близько 30 гривень на день може коштувати оренда великих сейфів.

Витратитися також доведеться і на заставу за ключ. Банки вимагають під час укладення договору внести гарантію в середньому в 600 грн. При розірванні договору цю суму не clip_image001повертають, якщо ключ був втрачений. Але є й банки, в яких застава не вимагають. Наприклад, в тому ж ПУМБі.

Фінустанови також пропонують клієнтам суттєві знижки залежно від терміну зберігання. До 10% можна заощадити, якщо оренда комірки триватиме більше місяця. При оренді терміном на рік дисконт складе від 35%.

«Спеціальними умовами оренди банківських комірок можуть скористатися постійні клієнти банків. Наприклад, продовжуючи термін оренди комірки на 6 місяців, клієнт оплачує оренду всього за 5 місяців ».

До забудькуватим клієнтам застосовуються санкції. Якщо після завершення сплаченого терміну оренди клієнт не забере свої цінності з осередку, то кожен день буде нараховуватися штраф у подвійному розмірі від вартості добової оренди.

Правда, навіть якщо ви самі забули про банківському осередку, то в день закінчення оренди співробітник банку нагадає вам про це. Якщо ж через 10 днів орендар не з’являється, осередок розкривається в присутності комісії, майно описується і передається в сховище банку. А ще через п’ять років банк зможе розпоряджатися цим майном.

Гарантії безпеки

clip_image002

Наскільки безпечні банківські комірки для зберігання цінностей? Цей показник наближається до 100 відсотків. За словами керуючого партнера ЮФ «Можаєв і Партнери» Михайла Можаєва, відомі поодинокі випадки, коли клієнти банків скаржилися на пропажі.

За словами заступника голови правління банку «Фінансовий партнер» Руслана Рулевська, банки зобов’язані виконувати жорсткі вимоги НБУ щодо забезпечення безпеки банківських сейфів. Так, наприклад, сховища мають бути без вікон, забезпечені цілодобово охороною і відеоспостереженням, стіни обшиті металом і товщиною не менше 12 см.

«Багатоступінчата система захисту – металевий сейф, спеціальне приміщення з броньованими дверима, посилена охорона, система сигналізації та відеоспостереження – все це обіцяє цінним речам більше збереження, ніж стіни рідної квартири».

Останнім часом досить поширеним серед банків стало використання технології електронного замка, який знаходиться тільки у клієнта. «Клієнт дистанційно вводить пароль і розблокує свою комірку на 10-15 хвилин, після чого відкриває сейф своїм ключем. Після закінчення встановленого часу, якщо осередок не закрита, спрацьовує сигналізація ».

Але, незважаючи на витончені системи захисту, до вибору банку для заощадження своїх цінностей рекомендується ставитися з усією серйозністю. Адже як зазначає Людмила Москаленко, хоча при оренді клієнт і укладає договір з банком, однак список майна не фіксується в жодному документі.

Що пропонують українські банки за індивідуальними комірками сьогодні

2013-07-29_233430

Дані: колл-центри банків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?