Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банківські картки – проїзні на метро

Віднедавна українським студентам доступна розрахункова картка «три в одному», яка одночасно є дебетовою карткою, студентським документом і проїзним на метро. Це послуга, яка в майбутньому могла б стати зручним інструментом для груп, які користуються посвідченнями – пенсійними, соціальними або службовими і такими, що підтверджують місце роботи власника. Як діють студентські карти-проїзні.
Багатофункціональними банківськими картами з чіпом студенти Київського національного політехнічного університету користуються з січня 2012-го року. Студенти вузу, який погодився на експеримент з використанням банківського пластика, мають карти з двома чіпами – контактним і безконтактним.

Карту використовують як пропуску через турнікети в приміщення університету, пред’являють при покупці квитків на потяги, для отримання стипендії, оплати покупок в інтернеті, а також – для оплати проїзду в метро і в швидкісному трамваї. Крім усього іншого, це карта типу VISA, вона надає можливість знімати гроші з рахунку під час закордонних поїздок. Таку послугу КПІ надає ВіЕйБі Банк в співпраці з профспілками.
 «Для того щоб користуватися студентської картою з чіпом в якості проїзного на метро, ​​необхідно один раз активувати її в касі метрополітену і отримати право на користування пільговим проїзним. У наступному навчальному році ВНЗ, які користуються послугою, буде більше », – розповідає представник студентської профспілкової організації Києва Олександр Трофименко.
sockarta_400x256.jpg.aspxАктивацію студентського в метро необхідно проводити раз на місяць. Коли термін закінчується, необхідно знову з’явитися для продовження терміну користування.
Київський метрополітен веде облік всіх студентів і звіряє імена з даними, які дав ВНЗ. Останнє – для того, щоб пільгою на проїзд не скористалися люди, які не є студентами. Адже студентський проїзний вдвічі дешевше звичайного (вартість студ. Проїзного на місяць – 48 грн., Загального – 95 грн.).
Корпуси Національного авіаційного університету розміщені поруч з лінією швидкісного трамвая, в якому теж можна користуватися картами з чіпом. Але в профкомі ВНЗ на наше запитання, чи не планують вони звертатися до керівництва з проханням впровадити банківську новинку, нам відповіли – що ні.
«Якщо студент втратить квиток, він одночасно втратить і гроші на картці і проїзний на метр і трамвай. Нехай краще всі карти будуть окремо – тоді менша ймовірність втрати », – пояснили у ВУЗі.
У 2013-тому карти з двома чіпами отримали 20 тисяч студентів 12-ти навчальних закладів України. Але пільговими квитками на метро користуються не всі. У касах метрополітену щомісяця купують тисячі студентських проїзних.
Вся справа в тому, що багатофункціональні карти в банках замовляють, як для студентів Києва, так і в регіонах, де метро не ходить. Наприклад, – в Кам’янець-Подільський національний університет ім. І.Огієнка, Дубенський медичний коледж, Житомирський професійний ліцей харчових технологій.
У 2013-му році випуск електронних карт з чіпами почав Укрексімбанк і Укрсоцбанк . Останній забезпечив студентськими посвідченнями-картами типу VISA студентів трьох навчальних закладів Харківщини. Але в Харківському метрополітені інновацію поки не впровадили.
Банки мають намір укладати договори про співпрацю з впровадження карт з чіпами з державними вузами. За словами заступника Голови Правління АТ «Укрексімбанк» Світлани Монастирської, банк обслуговує зарплатні карти працівників більш ніж 30-ти навчальних закладів. А студентські картки з чіпами в установі розглядають як засіб, який забезпечить зручність і швидкість в щоденному використанні і при оплаті товарів і послуг.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?