Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банківські хитрощі при оформленні кредиту

Історію про те, де можна знайти безкоштовний сир знають усі. Саме вона як не можна краще підходить при розмові про вигідні кредити. Щонайменше, наївно думати, що банк буде працювати в ім’я інтересів клієнта, забувши про свої власні вигоди. Вже повірте, філантропів серед них точно немає. Вони виконають будь-який ваш каприз, але, як ви розумієте, все це буде за ваші гроші.

І якщо підписуючи договір поставитися до вивчення умов кредитування керуючись залізним правилом героїні нашумілого роману Скарлетт О’Хара: «Я подумаю про це завтра», то ви на 100% ризикуєте прийняти на себе зобов’язання, порівнянні з добровільним і довічним «кріпосним правом», особливо , якщо справа стосується іпотеки.

Щоб не повісити собі на шию цей непідйомний хомут, потрібно бути пильним і вникати в усі деталі, перечитувати договір кілька разів, уточнюючи незрозумілі місця, особливо ті, які зазначені дрібним шрифтом «з краєчка». Повірте, хоч це і клопітно, рутинно і виснажливо, але це у ваших інтересах і дотримуватися їх крім вас буде нікому. Навпаки, будь-який ваш огріх і перегляд на руку «доброму» банку. І він неминуче вдасться вказати вам на це при першому ж зручному випадку. Зрозуміло, що такий кредит нікому не потрібен, але на що слід звернути пильну увагу, підписуючи договір?

bankovskie-uxishhreniya-pri-oformlenii-kreditaПам’ятайте, що всі банки навперебій кричать про вигідних умовах. Але не забувайте, що тільки частково вони не брешуть. Так, умови дійсно вигідні, правда реклама, часом, не уточнює для кого. Упевнений, що досвідчений читач вже зрозумів, в першу чергу, в інтересах банку.

Зверніть увагу на закамуфльовані комісії. Наприклад, щомісячний платіж, що підлягає оплаті, становить 3000 рублів, які і платить клієнт. Однак у договорах часто вказується, що для переказу грошей в банк на рахунок клієнта стягується невелика комісія. З її урахуванням на рахунок надходить менша сума. Нічого не підозрюючи клієнт в результаті отримує прострочений платіж, за який за умовами того ж договору передбачені неустойки, штрафи, пені тощо

Нерідкі випадки, коли клієнт оплачує останній платіж і полегшено зітхає. Однак, через якийсь час, дуже часто навіть через кілька років від банку приходить «довгоочікуване» лист, в якому вказана сума вашого боргу за договором. У банку вам пояснять, що оплачуючи останній платіж ви, не уточнивши точну суму залишку, погасили на 60 копійок менше. «Добрий» банк виждав тривалий час, і нарахував вам за наявну прострочення неустойку, як правило, 1-2% за кожен день прострочення.

Однією з найбільш зухвалих вивертів, як і раніше застосовуваних банками, є нав’язування різними способами або прийомами страховок. При цьому її сума включається в розмір кредиту. Наприклад, банк видасть кредит на 110 тис. Рублів, якщо в умови додасться обов’язкова страховка на суму 12 тис. Рублів. Загальна сума боргу складе 122 тис. Рублів, від якої банк і нараховує свої відсотки за користування кредитом. Вихід тут один, якщо ви ще не маєте рішення суду про незаконність подібних маніпуляцій, то швидше звертайтеся туди зі своїм позовом, але краще уникайте подібних умов заздалегідь.

Дуже часто клієнти потрапляють в «капкани», розставлені банками. Будь позичальник намагається всіма силами якнайскоріше розплатитися з кредиторами. Дуже часто багато хто хоче погасити залишок боргу достроково. Але це вигідно клієнту і зовсім не вигідно банку, який недоотримає своїх відсотків. Тому в умови договору нерідко включається штраф за дострокове погашення. І нехай це не зовсім законно, але проблем з доведенням цього буде стільки, що не кожен захоче витрачати свій час, сили і нерви. Щоб цього уникнути, подумайте про це до підписання договору.

Досить часто спрацьовує схема на отримання кредиту без початкового внеску. Однак наївний клієнт не підозрює, що сума відсотків переплати в цьому випадку зростає мінімум на 10-15%. Дійсно, якщо ознайомитися з пропозиціями банків, які діють при внесенні, хоча б мінімального внеску в 5-10%, в цьому можна легко переконатися.

Дуже часто під виглядом додаткового і найкращого і вигідного для клієнта сервісу багато банків прямо-таки «нав’язують» різного роду послуги, що прописують в договорах кредитування: «sms-інформування», нагадування про виплати, обслуговування позичкових рахунків і т.п. Природно, все це не безкоштовно. Саме таким чином банки намагаються добрати свої відсотки, пропонуючи, на перший погляд, трохи більш вигідні умови, ніж інші фінансові установи.

Існує і багато інших хитрощів, застосовуваних банками, які, по суті, суперечать законодавству, але не кожен знає про це. Це і встановлення плати за видачу довідок про поточну заборгованість за кредитами, і самовільно оформлений банком новий кредит, нібито для погашення боргів за старим позиці та багато інших хитрощі і хитрощі.

Щоб не потрапити в неприємні ситуації живіть за коштами, а якщо обставини змушують вдатися до запозичень коштів, то уважно вивчайте всі умови найретельнішим чином. Нарешті, отримаєте незалежну юридичну консультацію. Ці витрати можуть виявитися в рази менше, ніж наслідки від підписання договорів на «драконівських» умовах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?