Уявімо собі, що клієнт банку оголошений в розшук. Які документи має надати банку представник правоохоронних органів, щоб отримати доступ до його особистої інформації і можливість простежувати, які операції з рахунком він здійснює?

У статті 14 Закону України про «Захист персональних даних» говориться, що «… 2. Поширення персональних даних без згоди суб’єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини ». У цьому випадку, для того, щоб правоохоронні органи отримали доступ до особистої інформації клієнта банку , необхідна постанова суду (слідчого судді).
Але чи може наявність відповідного постанови відкрити правоохоронним органам доступ до всієї інформації про клієнта? Чи має право міліція вимагати блокування рахунку клієнта або надання прямого доступу до однієї з систем банку для відстеження карткових операцій зловмисника?

bank_taina_500x413.jpg.aspx

«Такі дії визначаються в постанові суду, але якщо йдеться про доступ до банківської таємниці, то це надання виписок за операціями, які можуть містити відомості про місце, найменуванні контрагента, способі здійснення (Інтернет, платіжний термінал, АТМ тощо), про блокування рахунку не йдеться, – коментує к. Ю.М., партнер міжнародної юридичної фірми BEITEN BURKHARDT Олег Загнітко.
Теоретично, можливо пряме (в режимі реального часу) зняття інформації процесингового центру з відповідним фільтрам. Блокування рахунку можливо в разі арешту майна або тимчасової виїмки, хоча остання міра може бути виправдана інтересами слідства, тільки коли банк і клієнт підозрюються у змові.
Слід зазначити, що для надання банком всієї необхідної інформації, правоохоронним органам не завжди необхідно надавати постанову суду.
«Різний режим передбачений для фізичних осіб (ФО) та суб’єктів господарської діяльності (юридичні особи та громадяни – СПД), – розповідає Олег Загнітко. На відміну від ФО, де доступ надають лише за рішенням суду, про організації господарської діяльності контрольні та правоохоронні органи мають право отримати інформацію на підставі прямих запитів, але в обмежених межах, які перераховані в законі (ст. 62 Закону про банки і банківську діяльність ) ».

Джерело: www.banki.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*