Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банківська система: аналіз і прогноз ринку

Голова правління «ПриватБанку»:

Основні виклики українського ринку перебувають сьогодні в площині підвищення якості послуг: це – зрозумілі і справедливі умови обслуговування, відсутність прихованих комісій, швидка і ефективна реакція на звернення в банк, зручні інструменти дистанційного обслуговування. Ми усвідомлюємо, що якість – це насамперед технології. Наші клієнти вправі очікувати від банкірів сервіс найвищої якості за справедливу ціну.
Нашими головними досягненнями у 2013 році ми вважаємо перехід в обслуговуванні юросіб в режимі 24х7х365.
Сьогодні кожен п’ятий наш корпоративний клієнт проводить платежі в нічний час, вихідні та свята.

Головний тренд 2014 року – перехід клієнтів до дистанційного обслуговування. Наші можливості – це професійні та практичні консультації корпоративних клієнтів – наприклад наша Онлайн-бухгалтерія, гаряча лінія ЗЕД. Нашим пріоритетом залишається підвищення якості bigсервісу і вдосконалення можливостей дистанційного обслуговування.

Нашим пріоритетом залишається зниження рівня процентної ставки для корпоративних позичальників через програму "Гарантовані платежі" – кредит під 4%, для фізичних осіб програма "Оплата Частинами" – розстрочка під 0% до 12 місяців без прихованих комісій.

Старший радник Альфа-Банку (Україна):

2013 не став кращою сторінкою економічної історії України. Зниження реального ВВП, падіння промислового виробництва, незбалансовані державні фінанси, різке уповільнення зростання доходів населення – такі основні економічні характеристики 2013 року. Банківська система живе не сама по собі, а працює в реальних економічних умовах, тому ці негативні тенденції позначилися і на ній.

Важливим у розвитку банківської системи було відновлення довірчих відносин з вкладниками. Це дозволило залучити в банківську систему величезний ресурс для кредитування економіки. Не став винятком і 2013 рік, за підсумками якого приріст депозитів фізичних осіб становитиме близько 20%.

Основні події української банківської системи 2013 пов’язані з реструктуризацією ринку. Частина банків з іноземним капіталом остаточно визначилася в питанні: чи залишаються вони на ринку чи ні.
Не виключено, що деякі банки підуть з ринку в 2014 році, адже в нинішніх умовах прийняття рішення про відхід з ринку не тотожне власне відходу з ринку.
Зростання ринку не розподілене рівномірно по галузі. Далеко не всі банки змогли «підхопити прапор» зростання кредитування в Україні.

На ринку формуються нові українські фінансово-промислові групи: частина зростання кредитного портфеля банківської системи в 2013 році пов’язана з гіперактивним зростанням кредитування декількох банків.

З точки зору економіки, майбутній рік навряд чи буде райдужним. У економіки є великі шанси виходу в позитивну динаміку, однак це важко назвати ростом – швидше, йдеться про консолідацію після падіння.

Банки очікують від влади України реалістичний план державних фінансів на 2014 рік. Зараз країна входить у наступний рік «із зав’язаними очима»: бізнесу не вистачає макроекономічних орієнтирів, стратегія з рефінансування валютних боргів держави не цілком ясна, по більшості реформ затягнулася тривала пауза.
Для України вкрай важливо налагодити діалог з Міжнародним валютним фондом, який міг би оживити перетворення і стати додатковою опорою для фінансових ринків.

Завдання-максимум для банківської системи – знайти ніші для помірного зростання і отримання прибутку на складному ринку.
Завдання-мінімум – забезпечення стійкості перед обличчям тих ризиків, що стоять сьогодні перед українською економікою, – уже виконана завдяки копіткій роботі банків в останні кілька років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?