Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банківська комірка: як правильно вибрати

Які цінності найчастіше українці зберігають у банківських сейфах? На що потрібно звернути особливу увагу, вибираючи комірку?

Директор департаменту роздрібних продажів банку « Надра »

Попит на послугу оренди сейфових комірок цієї осені збільшився, порівняно з минулим роком. Так, на сьогоднішній день заповнюваність комірок в банківських відділеннях нашого банку становить майже 99%.

Як правило, чим довше строк, на який клієнт укладає договір оренди банківської комірки, тим вигідніше для нього тариф на цю послугу. Наприклад, у нашому банку, уклавши договір на термін більше року, клієнт може заощадити до 50% від вартості послуги.

clip_image001Що стосується пені за прострочення за договором оренди комірки, в нашому банку відсутня. Протягом шести місяців з моменту закінчення обумовленого терміну оренди клієнт може звернутись в банк, щоб пролонгувати договір без сплати будь-яких штрафних санкцій. А якщо клієнт приймає рішення вилучити вміст комірки, він повинен буде сплатити вартість оренди за період, що перевищує орендний термін, згідно з актуальними тарифами на послугу. При наближенні закінчення терміну оренди банківської комірки співробітники установи нагадують клієнту про необхідність продовження оренди, в іншому випадку після закінчення шести місяців комірка буде розкрита.

Старший експерт відділу заощаджень і транзакційних продуктів ОТП Банку

Попит на комірки цієї осені виріс на 20-25% порівняно з минулим роком.

Як правило, тариф на комірки на більший термін вигідніше, ніж на короткий (вигідніше оформляти оренду один раз на рік, а не 12 разів на рік на кожен місяць).

Згідно з положеннями договору, банк не зобов’язаний нагадувати клієнтам про прострочення, але співробітники нашого банку сповіщають клієнтів, коли підходить час закінчення терміну оренди.

Банк не знає, що знаходиться в комірці і тому не може відповідати за її вміст. Але він гарантує забезпечення схоронності комірки і відсутність доступу до вмісту третіми особами.

Працівники прес-служби УкрСиббанку BNP Paribas Group

Попит на індивідуальні сейфи серед населення продовжує зростати: на 3% – в порівнянні з попереднім місяцем і на 33% – з вереснем 2013.

Вигідніше укладати довгостроковий договір оренди (від 30 днів). Вартість оренди індивідуальних сейфів стартує від 5,5 гривень за один календарний день і залежить від терміну оренди і розміру комірки. Менше розмір комірки – менше вартість оренди.

Співробітник відділення банку по телефону нагадує клієнту про настання дати закінчення оренди індивідуального сейфа. Згідно з умовами договору, комісія стягується банком в тому випадку, якщо клієнт після закінчення терміну оренди сейфа не врегулював з банком питання про продовження терміну оренди, і майно клієнта продовжує перебувати в сейфі. Розмір комісії за один календарний день становить від 15 до 26 гривень залежно від розміру комірки.

У разі настання і дії обставин, які не можна передбачити або запобігти, і клієнт, і банк звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання своїх зобов’язань відповідно до договору. До таких обставин належать: військові дії, незалежно від факту оголошення війни, повстання, стихійні лиха і так далі.

Щоб надавати послугу оренди банківських сейфів, відділення банку повинне мати сховище, технічний стан якого відповідає нормативно-правовим актам Національного банку України та має сертифікат відповідності Держстандарту України.

Сховища, а також приміщення, де розміщуються індивідуальні сейфи, обладнуються системою охоронної та пожежної сигналізації, що передбачені чинним законодавством. Приміщення, де встановлені індивідуальні сейфи, в обов’язковому порядку обладнуються системою відео реєстрації. В кабіні клієнта установка систем відеоспостереження та відео реєстрації заборонена.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?