Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Національний банк України тимчасово пом’якшив відповідальність банків за порушення економічних нормативів, про що йдеться в постанові правління НБУ від 8 квітня № 202, що вступає в дію 8 квітня і чинному до 7 травня 2014 року.
Регулятор заборонив проведення низки операцій банкам, які в результаті зростання валютного курсу після 6 лютого поточного року допускають порушення економічних нормативів, збільшення частки негативно класифікованих активів, порушення порядку формування обов’язкових резервів.

Зокрема, такі банки в період дії постанови не можуть надавати кредити без забезпечення, проводити активні операції зі своїми інсайдерами, достроково погашати боргові цінні папери власної емісії і т.д.

clip_image001Постанова НБУ № 202 вводить ряд обмежень, які застосовуються і до ОТП Банку, так як по одному з критеріїв, а саме – збитки в результаті переоцінки відкритої валютної позиції і доформування резервів під валютні кредити, ОТП Банк підпадає під дію цієї Постанови. Але це не призводить до зміни стратегії роботи банку щодо збільшення частки ринку і нарощуванню якісного кредитного портфеля. Достатня база ліквідності Банку (зростання гривневого депозитного портфеля за результатами березня) дозволяє проводити активну видачу кредитів із забезпеченням для юридичних і фізичних осіб. Решта обмежень не мають матеріального значення на спектр операцій Банку. Ми продовжуємо активно працювати.

Постанову № 202 регулятор прийняв 7 квітня, а вже 8-го воно вступило в силу. У документі вказано перелік порушень, що допускались багатьма банками з 6 лютого 2014 року і санкції, які будуть застосовані до порушників. Переважно мова йде про порушення різних економічних нормативів, погіршення якості кредитного портфеля, збитковості за рахунок доформування резервів. А також порушень в частині формування обов’язкових резервів, які були викликані девальвацією гривні.

Можу сказати, що дуже багато банків допускали хоча б одне із зазначених у постанові порушень. А цього достатньо, щоб потрапити під санкції. Зокрема, таким банкам тимчасово, до 7 травня 2014 року, забороняється видавати бланкові кредити, кредитувати інсайдерів, виплачувати дивіденди, викуповувати власні акції і купувати недержавні цінні папери. Забороняються також премії і бонуси керівництву, дострокова видача депозитів інсайдерам та витрати на консультації фінансового з-характеру. Водиться для них і мораторій на відкриття нових відділень.

Втім, насправді НБУ не стільки покарав порушників, скільки пом’якшив для них санкції. Порушення, перераховані в 202-й постанові, передбачають куди більш значимі заходи покарання, аж до тимчасової заборони на здійснення окремих видів діяльності. Іншими словами, регулятор, розуміючи складну ситуацію в банківському секторі, найгостріший період якої припав на другу половину лютого, обмежив глибину можливих санкцій.

Зазначені в документі заходи, не зроблять впливу на ті банки, які мають намір продовжити нормальну роботу. Бланкове кредитування і без того вже припинено більшістю фінустанов, оскільки в ситуації невизначеності, ризики по таких позиках сильно збільшуються. Правління, найчастіше, не виплачує інсайдерам депозити достроково, а, навпаки, залучає кошти акціонерів.

Разом з тим, постанова не містить пунктів, які б могли перешкодити нормальній роботі банку. Заставні кредити видавати можна, залучати депозити не заборонено. Кожна фінустанова може заробляти комісійні та процентні доходи.

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.