Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банк відмовляється видати депозит?

Довіривши свої гроші банку, Ви були впевнені, що зможете повернути їх вчасно, але в останній момент фінустанова відмовила Вам у їх видачі. Що ж робити?
По-перше, слід пам’ятати, що, згідно закону, банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу ж вимогу клієнта. Якщо вкладник вирішує достроково розірвати договір з банком, відсотки за вкладом перераховуються та виплачуються у розмірі процентів за вкладами до запитання.

clip_image001

І якщо банк не зміг повернути гроші вчасно, тоді він зобов’язаний виплатити не тільки відсотки за час дії депозитного договору, але також – відсотки за час затримки.
Відмова банку виплачувати депозит вчасно чреватий судовим розглядом, тому клієнту слід запастися відповідними доказами, а саме – документальною базою. Це означає, що Ви повинні звернутися до банку з письмовою вимогою видачі депозиту.
Банк зобов’язаний прийняти вимогу шляхом проставлення на ній: дати отримання вимоги, підпису уповноваженої особи, печатки банку та видачі письмового повідомлення про невиконання цієї вимоги із зазначенням причини, дати взяття вимоги на облік, дати видачі повідомлення про відмову виконання вимоги, прізвища уповноваженої особи банку і печатки банку.
Якщо ж питання повернення депозиту затягується, можна звертатися до суду або НБУ. У суді клієнт банку може вимагати не тільки стягнення основної суми, а й штрафних санкцій, передбачених депозитним договором і законодавством.
Також вкладник може вимагати погашення інфляційних +3% річних. Як варіант, можна також звернутися в НБУ. Адже у регулятора є ряд санкцій, спрямованих на банки, що порушують банківське законодавство.
Якщо ж вклад став недоступним через неплатоспроможності банку, клієнт повинен звернутися до Фонду гарантування вкладів фізосіб. Відповідно до Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (19.04.2013), клієнти банків мають право звертатися до Фонду за отриманням відшкодування коштів за вкладами на протязі 3-х років з дня настання недоступності депозитів.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?