Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банк став банкрутом: як повернути гроші

Скандальні історії вкладників, які в мороз і спеку тижнями чергували під вікнами банків-банкрутів, ще кілька років тому були приречені залишитися нерозв’язними. Людям якщо і повертали частину депозитів, то основну частину вкладів, як і процентні ставки, вони втрачали.
У лютому 2012-го в Україні на законодавчому рівні затвердили механізм, який дає можливість громадянам повернути депозити з нарахованими відсотками, навіть якщо банк оголосили неплатоспроможним. Наприкінці вересня минулого року почав діяти закон, який вимагає від усіх комерційних банків участь у Фонді гарантування вкладів, а клієнтам гарантує повернення грошей.
Досвід повернення вкладів вже існує. У жовтні 2012-го НБУ визнав неплатоспроможним АТ «Ердебанк». А в грудні 2012-го подібне рішення прийняли по АТ «Банк Таврика» .

tavrika_550x417.jpg.aspx

Покажемо процедуру повернення вкладів на прикладі банку «Таврика». Після того, як НБУ визнав неплатоспроможним банк, клієнти, у яких договори закінчувалися до початоку грудня 2012-го, змогли повернути свої вклади, звернувшись у банк «Таврика».
На це фінустанова отримала позику від Фонду гарантування вкладів. З моменту ліквідації Нацбанком ліцензії банку «Таврика», інші клієнти протягом місяця забирали свої вклади і відсотки по них у відділеннях Райффайзен Банку Аваль , який співпрацює з Фондом гарантування вкладів.

Клієнтів, які з певних причин не звернулися за вкладами протягом місяця, запросили написати заяву до Фонду гарантування вкладів і повернути свої депозити. На сьогоднішній день клієнти «Таврики» повернули 98,9% вкладів.
1. Які гроші повертають вкладникам?
Депозити до 200 000 грн., Незалежно від кількості вкладів в одному банку, у тому числі вклади в іноземній валюті;
Вклади у банківських металах не повертаються;
Під час дії тимчасової адміністрації банк повертає гроші за вкладами, термін дії яких закінчився;
Після закінчення дії тимчасової адміністрації Фонд гарантування вкладів повертає гроші вкладників, які звернулися з письмовою заявою. Дізнатися про початок виплат можна на офіційному сайті гарантування вкладів, у газетах «Голос України» і «Урядовий кур’єр».
2. Хто може отримати вклад?
Вкладник;
– Спадкоємець;
– Відповідальна особа;
Внесок на ім’я дитини можуть отримати батьки або опікуни.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?