Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банк по-американськи: як заробляти сотні мільйонів, маючи один офіс на всю Україну

Слово Сітібанк мало про що говорить більшості українців, не надто цікавляться банківської та фінансової тематикою.

Тим часом установа з такою назвою регулярно входить до десятки найбільш прибуткових банків України. Лише за шість місяців нинішнього року Сітібанк (Україна) заробив понад чверть мільярда гривень і зайняв почесне шосте місце.

Сітібанк (Україна) є частиною американського гіганта Citigroup.

На українському ринку банк з’явився ще наприкінці 90-х років минулого століття. Банк сконцентрувався на роботі з великими корпоративними citi_bank_250x195_sклієнтами, а будувати розгалужену мережу відділень за прикладом інших українських фінустанов не квапився.

Близько двох років тому керівництво Сітібанку (Україна) заявило про намір вийти на роздрібний ринок, але ці плани досі не реалізовані. У банку чекають, коли на місцевому ринку настануть «хороші часи».

Тим часом, для самого банку, якщо судити з показників його роботи, хороші часи вже настали. Маючи один офіс в Києві і лише близько півтора сотень співробітників, Сітібанк займає верхні рядки в рейтингах найбільш прибуткових банків України.

Більше нього в першому півріччі 2013 заробили лише лідер ринку ПриватБанк , а також Укргазбанк, Райффайзен Банк Аваль, Ощадбанк і Сбербанк Росії .

Секрет успіху Сітібанку полягає в його клієнтах. Незважаючи на те, що їх всього кілька сотень, мова йде про дійсно великих і платоспроможних компаніях. Установа активно кредитує українських лідерів на ринку сільського господарства та металургії.

Паралельно Сітібанк надає позики великим міжнародним компаніям, що вийшли на український ринок. Але робота банку полягає не тільки в кредитуванні. Сітібанк надає ряд консультаційних послуг, дає рекомендації щодо того, як підвищити ефективність роботи компанії в Україні.

Крім того, банк консультує ті українські компанії, які готуються вийти на міжнародний рівень. Нестандартний для українського ринку стиль роботи забезпечує Сітібанк не тільки добру прибутковість, а й захищеність від ризиків, до яких схильні багато працюючих в роздробі установи.

У той час як у деяких банків частка проблемних кредитів досягає 30 і більше відсотків, в Сітібанку практично всі позичальники сумлінно виконують узяті за кредитами зобов’язання. Питання очищення балансу від проблемних позик для банку не варто.

Ще однією запорукою успіху американського гостя на українському банківському ринку є те, що Сітібанк може отримувати дешеві гроші від материнської компанії.

Це дає незаперечну конкурентну перевагу перед тими банками, які змушені позичати кошти у населення під 13-17% річних або у Національного банку під 7% і вище. Крім роботи з позичальниками, Сітібанк активно займається торгівлею цінними паперами, а також заробляє на їх зберіганні.

У нинішньому році американська Citigroup заявила про намір викупити у нідерландського ING Bank бізнес із зберігання цінних паперів в семи країнах Східної та Центральної Європи, в тому числі в Україні. Сітібанк після операції може отримати портфель на суму понад 36 млрд гривень.

При мінімумі адміністративних витрат і ефективному витрачанні дешевих грошей Сітібанк вдається домагатися вражаючих показників рентабельності капіталу.

Не дивно, що Citigroup жодного разу не обмовилася про можливість продажу української дочки, навіть коли з українського ринку по черзі почали йти шведи, австрійці, німці і греки. Продавати курку, яка несе золоті яйця, вельми нерозумно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?