Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банк «Михайлівський» програмний збій чи ще один банкрот.

У банку «Михайлівський» збій. Частково закриті відділення, встановлено ліміти, банк не приймає платежі по кредитах. Паузу в роботі співробітники банку пояснюють технічними несправностями. Клієнти нервують.

Паніка почалася в п’ятницю. Користувачі на різних сайтах стали залишати негативні відгуки . Банк пояснив проблеми з платежами перебоями в роботі програмного забезпечення. Мовляв, через це відділення припинили роботу. Уже ввечері служба підтримки і прес-центр повідомили , що робота систем банку відновлено, проте потік скарг не зменшився. На вихідних Михайлівський встановив ліміти на зняття готівки, також частково обмежив перекази між рахунками.

Зараз по картах Visa банк встановив ліміти на видачу готівки в розмірі 1000 гривень, картки MasterCard – заблоковані, повідомили в колл-центрі. Відділення банку відкриті, але не приймають платежі за кредитами. Виниклі прострочення по платежах клієнтам обіцяють анулювати. «Технічний збій пов’язаний зі злиттям банку з іншим банком. З яким банком, поки сказати не можемо, – впевнено заспокоює клієнтів менеджер в одному з київських відділень «Михайлівського». – На злиття, як очікується, піде 2 тижні ». Менеджер посилається на своє керівництво. Прес-служба коментувати цю інформацію на прохання «Мінфіну» відмовилася.


Офіційні особи кажуть про проблеми обережно. «У зв’язку з інформаційними атаками на наш банк, будь-яку інформацію ми коментуємо тільки через прес-службу», – сказав по телефону перший заступник голови правління Віталій Шастун. Прес-служба пообіцяла відповісти на питання журналістів. Поки відповідей немає.

Банку кінець? Журналісти попросили НБУ прокоментувати інформацію про виведення «Михайлівського» з ринку . Прес-служба регулятора запевняє, що повідомлення про тимчасову адміністрацію в банку – неправдиві. Поки таких рішень НБУ не приймав.

Щоб прояснити ситуацію, журналісти поставили НБУ шість питань.

1. Коли НБУ останній раз перевіряв виконання банком «Михайлівський» нормативів? Чи виконував банк «Михайлівський» нормативи?

2. Чи отримував НБУ в період з 1 січня 2016 року по сьогоднішній день запити на дозвіл будь-яких угод з банком «Михайлівський», або його майном?

3. Чи отримував НБУ запит на твердження Ігоря Дорошенко на посаді голови правління банку «Платинум» ? Якщо так, то коли?

4. Коли НБУ останній раз перевіряв виконання банком «Платинум» нормативів?Виконував банк «Платинум» нормативи?

5. Чи отримував НБУ в період з 1 січня 2016 року по сьогоднішній день запити на дозвіл будь-яких угод з банком «Платинум», або його майном?

6. Як НБУ оцінює ситуацію в банку «Михайлівський»? Чи є у вкладників і клієнтів банку підстави для паніки?

На частину питань прес-служба НБУ відповідати відмовилась, пославшись на банківську таємницю. На деякі пообіцяли відповісти пізніше. По телефону в прес-службі НБУ сказали, що документів на об’єднання банків «Михайлівський» і «Платинум» регулятор не отримував. Куратор НБУ працює в «Михайлівському» давно, департамент банківського нагляду за ситуацією стежить.

Восени минулого року, коли було багато шуму навколо Приватбанку , перший заступник голови НБУ Олександр Писарук заявив, що в банку все нормально.«На запит у прес-службі, чи візьметься хтось із менеджерів НБУ сказати щось схоже про «Михайлівський», була негативна відповідь.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?