Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банк ліквідується: що слід знати?

Якщо протягом трьох місяців дії тимчасової адміністрації Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не знаходить інвестора, починається процедура ліквідації фінустанови. Відповіді на питання про те, як отримати свої кошти в ліквідованому банку, і які правила діють під час процедури ліквідації, читайте в нашому матеріалі.

Коли починаються виплати?

У тому випадку, якщо Фонд гарантування вкладів прийняв рішення про ліквідацію неплатоспроможного банку, виплати гарантованої суми вкладникам починаються не пізніше, ніж через 7 днів з моменту прийняття Фондом відповідного рішення.

Де дізнатися?

Якщо Вам стало відомо, що банк ліквідується, про початок виплат гарантованої суми можна дізнатись з декількох джерел: офіційних ЗМІ (газети «Голос України» та «Урядовий кур’єр»), за телефоном гарячої лінії Фонду (0-800-308-108 ), на сайті Фонду в мережі Інтернет або на сайті банку, що ліквідується.

Протягом якого часу можна отримати гроші?

Протягом перших 30 робочих днів з моменту початку виплат вкладники зможуть отримати свої кошти у відділеннях банків-агентів. По закінченню даного терміну виплати здійснюватимуться за результатами розгляду індивідуальних письмових звернень вкладників до Фонду.

Для цього клієнт банку має направити до Фонду заяву про виплату гарантованої суми із зазначенням місця проживання та підписом, копію ідентифікаційного коду та паспорта. Завершення всіх виплат гарантованих сум відбувається в день внесення запису про ліквідацію банку як юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Які документи потрібні?

Для того, щоб отримати гарантовану суму відшкодування у відділенні банку-агента, потрібно пред’явити всього лише паспорт, або документ, що замінює його, та ідентифікаційний код. Вкладники-нерезиденти можуть одержати вклад, пред’явивши паспорт або документ, що його замінює.

Відшкодування коштів малолітній особі

Гарантована сума, що належить малолітній особі яка не досягла 14 років, виплачується батькам або опікунам після подання заяви та копій ідентифікаційного номера та паспорта. При цьому, якщо один з батьків не може з’явитись в банк, інший повинен мати при собі довіреність від нього, яка підтверджує його згоду на право здійснення дій в інтересах неповнолітньої дитини.

Як отримати кошти на правах спадщини?

Для того, щоб отримати гарантовану суму на правах спадщини, спадкоємець повинен подати до Фонду заяву про виплату гарантованої суми відшкодування; копію паспорта та ідентифікаційного номера, а також – нотаріально завірену копію документа, що дає право на отримання відшкодування на правах спадщини.

Станом на який день перераховуються вклади в іноземній валюті за курсом НБУ?

Розрахунок суми кредиторських вимог в іноземній валюті за вкладами вкладників, в межах 200 тис. грн., здійснюється шляхом перерахування суми вкладу в національну валюту за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації.

clip_image001

А ось розрахунок суми кредиторських вимог в іноземній валюті за рахунками юридичних осіб, фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, а також за вкладами вкладників, вклади яких перевищують 200 тис. грн., здійснюється шляхом їх перерахування в національну валюту за офіційним курсом гривні до іноземних валют , встановленому національним банком України на день прийняття рішення національним банком України про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Як отримати матеріальні цінності з банку, що ліквідується?

Уповноважена особа Фонду зобов’язана в 60-денний термін з дня її призначення надіслати повідомлення всім клієнтам, які користуються послугами відповідального зберігання, про необхідність вилучити свої цінності протягом одного місяця з дня отримання повідомлення. Матеріальні цінності, що перебували на відповідальному зберіганні банку, які не були вилучені власниками в зазначений у повідомленні строк, вважаються фондами, як такі, на які не можуть претендувати кредитори банку. Такі цінності переходять у розпорядження Фонду для повернення законним власникам.

Як оплачувати кредит у банку, що ліквідується?

Після початку ліквідаційної процедури позичальники банку повинні платити заборгованість та інші зобов’язання перед банком на накопичувальний рахунок, реквізити якого розміщуються на сайті банку в мережі Інтернет і на сайті Фонду.

Що робити у випадку зміни паспорта?

Якщо Нацбанк ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку вкладник, який замінив паспорт, повинен направити до Фонду довідку про заміну паспорта, в якій повинні бути вказані дані старого паспорта та інформація про його заміну на новий (із зазначенням нових реквізитів), видану органом Державною міграційною службою України, завірену підписом посадової особи та печаткою установи, що видала довідку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?