Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банк і індивідуальний підприємець

Індивідуальний підприємець, роблячи свій вибір між сьогоднішніми можливостями кредитування, повинен обов’язково визначити для себе, що для нього зараз важливіше: швидко, але дуже дорого одержати гроші, або вибудовувати досить довгострокові відносини зі своїм банком-партнером. В останньому варіанті часу і зусиль знадобиться набагато більше, але при цьому і якість співпраці буде набагато вище. Що з даного питання думають банкіри, запитали Волошина Анатолія Парфіьевіча, який є Головою Правління ЗАТ «Фіа-Банк».

Отже, перший цікавить багатьох полягає в тому, які види кредитів пропонує ЗАТ «Фіа-Банк» для індивідуальних підприємців?

Основне гасло «ФІА-БАНК – це фінансова архітектор життя» в повній мірі реалізується в безпосередній роботі з юридичними особами. Для банку дуже важливий індивідуальний підхід до кожного окремого клієнта, будь то приватний підприємець або велике підприємство. Сьогодні Банк може запропонувати власним клієнтам – юридичним особам – досить розгалужену мережу обслуговування за допомогою власних додаткових офісів, відкритих практично в кожному районі міста.

Якщо ж говорити безпосередньо про кредитному напрямку, то потрібно зазначити, що юридичним особам банк пропонує повний спектр послуг від середньострокових і короткострокових кредитів під заставу нерухомого та рухомого майна, включаючи при цьому кредити під заставу товарно-матеріальних цінностей, а також під обсяги інкасації до надання спеціалізованих короткострокових кредитів по відповідному розрахунковому рахунку, а також прямих цільових кредитів на придбання термінових векселів ФІА-БАНКу.

Дуже вигідний варіант кредитування можливий тільки при розміщенні грошей на банківському депозиті. В даному випадку подальше кредитування проходить під заставу цього депозиту, що в свою чергу дає можливість істотно заощадити на встановленій процентній ставці, так як відсотки за депозитом починають компенсувати частку затрат. Ця схема може бути цікава для звичайних юридичних осіб, а також для городян. Зі списком документів, потрібних для кредиту, можна ознайомитися на сайті цього банку.

Кому сьогодні ФіаБанк може видавати кредити?

bank_i_individualniy_predprinimatelВ основному, всім тим, хто має відмінний практичний досвід ведення бізнесу і в активній ступеня реалізують його безпосередньо на практиці. Вони добре розуміють сьогоднішню економічну ситуацію і ні якому разі не підлаштовуються під неї, а рухаються набагато далі. В основному, такі підприємства можуть вести власну діяльність без відповідних позикових коштів. Кредит дає їм прекрасну можливість почати активний розвиток власного підприємства і, звичайно ж, його подальше просування на сучасному ринку. Банк кредитує всіх тих, хто вміє генерувати власний прибуток. При всьому цьому розмір окремого підприємства не має ніякого значення, банк працює з усіма видами бізнесу і прагне віддавати перевагу всім тим підприємствам, у яких ризики банку в потрібній мірі співвідносяться з ризиками акціонерів або засновників бізнесу.

У чому ж полягають відмітні особливості підходу до процесу кредитування ІП ФіаБанком?

Порядок і умови кредитування майже ідентичні у всіх сьогоднішніх банках, так як це регулюється сучасним законодавством. Відмінності одних банків від других полягають лише в пріоритетних економічних сферах, а також підході до клієнта: обробки документів та швидкості обслуговування. Регіональні банки дуже трепетно ​​ставляться до своїх клієнтів і набагато швидше дають оцінку їх випадків. Просто через те, що всі працівники цього банку живуть поруч і знають власних клієнтів в обличчя. Звичайно ж, працівники зацікавлені в їх економічній стабільності і розвитку. Банк намагається повністю розібратися в нюансах ведення кожного окремого бізнесу: від золотодобування до будівництва сучасного житла.

Серед головних особливостей роботи ФіаБанка зі своїми клієнтами – максимальна відкритість, а також залученість банку безпосередньо в процес. Банк вибудовує прогноз фінансової діяльності свого клієнта, оцінює можливості якісного розвитку галузі і, звичайно ж, перспективність сучасного ринку. Не завжди даний момент для клієнтів є приємним. Дуже болісно його сприймають всі ті, хто живе однією лише надією на дуже швидке відновлення фінансово-технологічних звичних ланцюжків «з минулого». А тим, хто адекватно проводить оцінку ситуації, така діяльність банку відмінно допомагає критично подивитися на проблеми і знайти спеціальні додаткові аргументи для того, щоб підтвердити можливість правильного розвитку власного бізнесу не тільки лише для банку, але також і для себе. У підсумку крім прекрасного банківського обслуговування, клієнт також отримує і консалтингові послуги, які реально допомагають йому в розвитку свого бізнесу. За цей клієнти в підсумку і бувають вдячні цьому банку.

Які потрібно зібрати документи для цього банку?

Повний список можна побачити на сайті банку – http://www.fiabank.ru/service/credit/howto.

Представлений на цьому сайті список документів – обов’язкові для розгляду заявки на реструктуризацію або видачу кредиту, але не є якимось обмеженим. У разі потреби кредитний інспектор має право запросити інші документи, які стосуються юридичної, а також фінансової сторони діяльності самого позичальника.

І не потрібно забувати про те, що надання недостовірної чи неповної інформації – це підстава для відмови у видачі кредиту.

Якими є терміни розгляду заявки на поданий кредит, скільки фактично часу проходить від подачі заявки ІП до видачі?

Банк намагається сильніше скоротити розрив між подачею заяви і видачею самого кредиту. Не завжди все це гладко, але в багатьох випадках займає 3 – 7 робочих дня, але це за наявності всіх потрібних документів

Якими ж у цифрах є кредити для індивідуальних підприємців у цьому Банку?

За результатами I півріччя 2009 року ЗАТ «ФІА-БАНК» посів почесне 23 місце за обсягом всіх виданих кредитів середньому та малому бізнесу

На думку банку, що буде вигідніше для ІП: взяти потрібний кредит на розвиток власного бізнесу або ж споживчий кредит, як окремій фізичній особі?

На це питання дуже важко дати однозначну відповідь. Необхідно розвивати бізнес, що має відповідний попит. Можна всіляко розвивати і нанотехнологи, але при цьому люди будуть все одно потребувати загальних соціальних умов для свого життя. Людям необхідна їжа, машини, квартири, холодильники. Все це – людські базові потреби, повністю задовольнивши які, можна сміливо розвивати інновації. І інновації необхідно робити, відповідно, не на порожньому місці. Вони в основному мають стосуватися базових потреб окремого населення, наприклад: випуск спеціальних продуктів харчування, будівництво нового житла, випуск ліків, а саме основне – російських побутових товарів: чайників, стільникових телефонів і прасок.

Сьогодні необхідно зберегти реальний діючий бізнес та боротися за його відповідне виживання. Підприємцям необхідно йти в ті сфери діяльності, без яких не може жити жодна людина. Не може людина жити без часнику? Значить необхідно вирощувати саме часник. Ні м’яса? Значить необхідно вирощувати корів і свиней. Здешевлювати за допомогою інновацій ціну автомобілів і житла.

Основна порада банку тим ІП, які несподівано потрапили в скрутне фінансове становище і при всьому цьому мають зобов’язання безпосередньо перед банком.

Схема така ж сама, як і у фізичних осіб. А саме, банк передбачає можливість повної реструктуризації заборгованості всіх позичальників. Умови реструктуризації відповідно підбираються тільки індивідуально для кожного окремого позичальника, при цьому банк приділяє свою пильну увагу виключно оцінці фінансового становища свого позичальника, проводить оцінку як його поточної ситуації, так і можливості повного відновлення його фінансового становища в майбутньому – в разі, якщо шансів на відновлення ні, необхідно говорити не про повну реструктуризацію, а про відповідному виході з кредитних відносин з самими меншими втратами для банку і, звичайно ж, для клієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?