Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банк «Хрещатик» визнано неплатоспроможним.

Національний банк визнав неплатоспроможним банк « Хрещатик ». Про це щойно повідомила в.о. заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

З цього моменту банк підпадає під юрисдикцію Фонду гарантування вкладів, який вводить тимчасову адміністрацію і призначає уповноважених в цій фінансовій установі. Сума виплати вкладникам – 2,8 млрд. гривень.

У своєму повідомленні НБУ пояснив вивід банку «Хрещатик» з ринку складною фінансовою ситуацією. «Наприкінці минулого тижня ситуація з ліквідністю банку різко погіршилася. Через нестачу грошей банк почав затримувати платежі. І без допомоги з боку акціонерів не міг впоратися з ситуацією, – сказано в повідомленні з посиланням на заступника голови НБУ Катерину Рожкову. – З огляду на ці факти і порушення банком «Хрещатик» нормативів ліквідності і капіталу, правління НБУ визнало його неплатоспроможним ».


Рожкова нагадала, що мерія вирішила внести в банк 150 млн гривень. Але ці гроші повинні були поповнити капітал тільки після того як такі ж суми внесуть приватні акціонери. Але приватники, за словами Рожкової, на це не пішли.

Найбільші акціонери банку: Андрій Іванов (37,44%), територіальна громада Києва (25%), Микола Солдатенко (24,24%). Іванов – колишній глава наглядової ради «Запоріжсталі». Солдатенко – юрист, багато років співпрацював з Івановим і його партнером Василем Хмельницьким, а також близьким оточенням екс-мера Києва Леоніда Черновецького.

Банк «Хрещатик» обслуговував багато комунальних підприємств Києва. Один з його найвідоміших проектів – «Карта киянина». «Хрещатик» – один з найбільших клірингових банків країни. Він обслуговував кореспондентські рахунки десятків українських банків.

У «Картки киянина» банку «Хрещатик» було три функції. Цю платіжну карту можна було використовувати як в торговельній мережі та банкоматах, так і в Київському метрополітені. Третя функція – соціальна. За допомогою карти кияни отримували пільги. Рожкова сказала на брифінгу НБУ, її можна обміняти на аналогічну карту, випущену Ощадбанком.

Київська мерія звернулася в правоохоронні органи і Державну фіскальну службу за фактом банкрутства банку. Про це на брифінгу в НБУ повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

«Як міноритарний акціонер, Київміськдержадміністрація не може залишатися осторонь. Ми звертаємося до правоохоронних органів та податкової служби, щоб вони захистили вклади киян і кошти самої адміністрації і не допустили можливого виведення капіталів в офшори », – сказав він.

Джерело «Мінфіну» в НБУ сказав, що вчора Валерія Гонтарєва зустрічалася з мером Києва Віталієм Кличком і керівництвом банку «Хрещатик». Сьогодні стало зрозуміло, що домовитися про порятунок банку не вдалося.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?