Новини світу кредитування та банківських послуг.

Банк Фінанси та Кредит відтепер неплатоспроможний.

Банкопад в Україні триває. На цей раз банкрутство дійсно буде гучним і дуже резонансним – неплатоспроможним визнаний банк Фінанси та Кредит бізнесмена Костянтина Жеваго, що входить до групи найбільших,. Про це повідомив Національний банк.

clip_image001З цього моменту банк Фінанси та Кредит підпадає під юрисдикцію Фонду гарантування вкладів, який вводить тимчасову адміністрацію і призначає уповноважених осіб в цій фінансовій установі.

Повідомляється, що 93,2% (234 000 чоловік) всіх вкладників банку отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 000 грн.

«Ми дуже довго працювали над програмою фінансового оздоровлення як з менеджментом цього банку, так і з мажоритарним акціонером – Костянтином Жеваго. Банк сім місяців перебував у проблемному стані. Протягом цього періоду акціонер виконував всі рекомендації Національного банку щодо фінансового оздоровлення. Після цього банк прийняв на себе зобов’язання з підтримки ліквідності банку за рахунок надходжень від продажу непрофільних активів акціонера і по дотриманню обов’язкових резервів та інших нормативів. З 17 серпня вказаний банк перейшов на звичайний режим роботи, – заявила голова Національного банку Валерія Гонтарєва, – Національний банк продовжував в щоденному режимі здійснювати моніторинг ситуації в банку. Коли акціонер не виконав свої зобов’язання – ми швидко відреагували. Сьогодні банк був визнаний неплатоспроможним і переданий до Фонду ».

  • Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва раніше заявляла, що НБУ визнає банк Фінанси та Кредит неплатоспроможним у разі невиконання його акціонером затвердженого плану капіталізації банку до кінця літа.
  • Цього року НБУ надав банку два стабілізаційних кредити на 700 і 750 млн. гривень.
  • У 2014 році акціонери банку проводили його докапіталізацію на 500 млн. грн., ще на 601 млн. грн. статутний капітал банку Фінанси та Кредит був збільшений у 2015 році.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?