Новини світу кредитування та банківських послуг.

Автомобіль в розстрочку, кредитування та лізинг транспортних засобів: на чому зупинитися?

У зв’язку з тим, що в останні кілька років стали дуже популярними кредити на придбання автотранспорту багато людей навіть і не підозрюють про те, що існують послуги з розстрочення або лізингу транспортних засобів. У деяких випадках ці варіанти купівлі авто можуть бути кращою альтернативою простому автокредиту. Детальніше про відмінності між вищезазначеними схемами, про переваги та недоліки кожної з них розглянемо нижче.

Автомобіль в розстрочку і автокредит своїм клієнтам пропонують самі ж автосалони. По суті, під розстрочкою мається на увазі сплата вартості автомобіля частинами протягом певного строку, але відмінність від стандартного кредиту на купівлю автомобіля є те, що в ній не передбачається за сумою непогашеної заборгованості нарахування відсотків. Тобто, розстрочка автомобіля це ні що інше як безвідсотковий кредит (що в основному і буває в більшості автосалонів).

Але так як в кредитуванні приймають долі банки, а не автосалони, які не можуть з такою легкістю давати в позики кошти, що так необхідні їм для того щоб здійснювати подальшу комерційну діяльність, то розстрочка на автомобілі укладається за схемою факторингу. А виглядає вона так: частина грошових коштів покупець вносить автосалону за автомобіль, що купується в рахунок сплати першого внеску. Автосалон ж решту суми боргу переуступає банку, тобто той же покупець, але вже тепер позичальник повинен здійснювати платежі вже не автосалону, а організації, яка видала кредит.

Але в тому щоб просто віддавати гроші в борг банку немає вигоди тому, що ніякого прибутку для себе він з цього не зможе витягти, так як це просто призведе до банкрутства, то він викуповує весь борг у автосалону зі знижкою (дисконтом), яка і буде по цій угоді прибутком для кредитної організації. В принципі, по суті, автосалон залишається в невеликому програші, тому що втрачає частину боргу. Але втрати такого характеру, в основному, компенсуються за рахунок розстрочки автомобілів в силу великого обсягу їх продажів. І ще, розмір першого внеску по безвідсотковому кредиту набагато вище, ніж по звичайному. Якщо у типовій схемі по автокредиту розмір початкового і обов’язкового внеску становить від 10 до 30%, то по розстрочці це буде 30-50%.

auto_credit_v_rassrochku-300x187У угоді з придбання транспортного засобу в безвідсотковий кредит є одна особливість – термін кредитування укорочений: в основному, це один рік (порівняно зі звичайною схемою – близько 5 років). Більше того, тут ще неминучі додаткові витрати. Незважаючи на те, що відсотки за використання коштів і різних комісій за обслуговування рахунку позики та інших тут відсутні, позичальник повинен буде сплатити комісію за використання картки банку, яка допомагатиме йому в погашенні кредиту. При цьому, ніхто не скасовує обов’язкове страхування автотранспорту від викрадення, нещасного випадку і т.д. (Т.е КАСКО). І дуже часто розмір страховки при розстрочці буде вище.

А лізинг автомобілів виглядає наступним чином. За законодавством Російської Федерації придбання чого-небудь в лізинг (автомобіль в тому ж числі) можуть здійснювати тільки лише індивідуальні підприємці або юридичні особи, тобто, має бути обов’язкова участь предмета лізингу в процесі отримання прибутку . А ось фізична особа не може займатися без освіти ІП комерційною діяльністю. Внаслідок чого приватна особа автомобіль зможе отримати тільки в оренду у якого-небудь автосалону-дилера або організації, яка візьме цей автомобіль в лізинг. Автомобіль же буде наданий вам з правом подальшого викупу. Ця угода позичальникові вийде трохи дорожче, ніж простий кредит, і цьому є пояснення. Усі витрати на оформлення, страхування, постановку на облік, технічний огляд та інші операції автосалон або та ж лізингова компанія бере на себе.

Ще одна негативна сторона лізингу – право власності на автотранспорт переходить до позичальника тільки тоді, коли дія договору лізингу закінчилося і авто викуплено за залишковою вартістю. І виходить, що ремонт автотранспорту можливий тільки у визначених автосалонах, в яких він буває до 10 разів дорожче; в ході експлуатації транспортного засобу необхідний постійний контроль за ним; якщо були виявлені які-небудь порушення застосування штрафів або автомобіль був вилучений у позичальника (повернуті будуть тільки ті гроші, які були сплачені в рахунок вартості авто, а от відсотки не повертаються). Якщо трапився страховий випадок, то по ньому виплату отримає власник авто (салон), а не водій.

Але в лізингу є і своя перевага, особливо актуальне тим, хто любить постійно міняти машини тому, що тут є можливість замінити предмет лізингу, враховуючи його ринкову вартість і засоби, які були сплачені за його використання, де різницею буде виступати початковий внесок за нове авто . При всьому цьому відсутність численних угод купівлі-продажу і необхідний мінімум документів (трудова книжка і паспорт позичальника, довідка про його доходи), для надання при укладанні первинного договору. За останні кілька років лізинг став більш популярним, навіть між фізичних осіб. Банки скоріше будуть укладати договір лізингу при фінансовій кризі, ніж видавати кредити на автомобілі.

Кому ж, у підсумку, і в якому випадку буде вигідний автокредит, розстрочка і лізинг.

  1. За наявності у вашій кишені достатньої суми грошових коштів для внесення первинного внеску за транспортний засіб починаючи від 30%, і якщо вашого доходу достатньо щоб оплачувати великі платежі як сплату боргу за авто, тоді як оптимальний варіант тут буде розстрочка.
  2. Якщо у вас достатня кількість грошей для спочатку внеску, а от заробітна плата не на високому рівні для внесення великих сум на погашення заборгованості, в такому випадку вам краще вибрати стандартну схему автокредиту.
  3. Якщо ви віддаєте перевагу їзді тільки на новеньких авто або регулярно робити різноманітної своє життя, змінюючи машини, тоді вашим ідеальним варіантом буде придбання автомобіля в лізинг, що означає оренду.

Звичайно, можливо велику кількість варіантів для поєднання бажань і можливостей. Але все залежить від кожного конкретного випадку, де необхідно вивчити три альтернативні варіанти придбання автомобіля і зупинити свій вибір на найбільш відповідному.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?