У нашому сучасному світі, де матеріальна сторона питання практично завжди є вирішальною, ситуації, коли гроші потрібні, як кажуть, тут і зараз – далеко не рідкість.
Кожна людина в них поводиться по-різному: хтось вишукує додаткові резерви, хтось позичає у друзів (знайомих, рідних), хтось продає частину свого майна, хтось бере позику в банку (фінансовій організації), а хтось закладає свою машину в автоломбард під заставу техпаспорту.
Останній метод термінового одержання коштів з’явився в Україні відносно недавно і став просто порятунком для тих, хто з тих чи причин, іншим способом знайти гроші скористатися не може.
Умови кредитування в автоломбарди.
1. Кредит в автоломбарді може отримати тільки власник автомобіля, що виступає в ролі застави або його довірена особа (при ньому має бути присутня генеральна довіреність). Для цього повинні бути надані наступні документи:
– Паспорт транспортного засобу,
– Паспорт його власника / довіреної особи – обов’язково український,
– Довідка про пройдений ТО (за необхідності),
– Страховий поліс.
2. Сума, що надається позичальнику, не може перевищувати оціночної вартості авто, а найчастіше і зовсім певної її частини (варто говорити про 40-60%).
Наприклад, у великих містах нашої країни, в тому числі і в Києві, максимально можлива до отримання сума становить лише 60 відсотків від вартості, в яку був оцінений автомобіль. При цьому сама оцінка, варто визнати, досить часто є заниженою. Оскільки ломбард розраховує продати в разі необхідності авто – швидко.
3. Термін кредитування в автоломбарді, як правило, не перевищує 1 рік.
4. Процентна ставка визначається в індивідуальному порядку і на сьогоднішній день стартує з позначки в 60 відсотків. На ставку відсотка в ломбарді впливають: стан машини, її рік випуску і ціна на ринку, а також термін, на який позичальник хоче отримати кредит.
Плюси і мінуси.
Плюси отримання грошових коштів в автоломбарді під заставу техпаспорта:
– Миттєва швидкість у розгляді заявки;
– Відсутність штрафів за дострокове погашення;
– Відсутність необхідності у позичальника підтверджувати свою платоспроможність;
– Будучи заставним, авто залишається у повному розпорядженні її господаря;
– Відсутність комісій за проведення оцінки транспортного засобу і видачу позики.
Мінуси:
– Більш висока процентна ставка, ніж при кредитуванні в банку.
– Заборона на відчуження авто.
Залишити відповідь