Новини світу кредитування та банківських послуг.

Автокредит з зворотнім викупом

Поступово в наше життя входить кредит на придбання автомобілів, і це вже не є чимось дивовижним. За статистикою на сьогоднішній день п’ята частина грошових коштів, направлених на купівлю автомобілів, надані банками в якості кредиту. У грошовому вираженні це становить більше дев’яти мільярдів доларів. Якщо порівнювати ці цифри з ситуацією в Європейських країнах і США, то там частка запозичених коштів складає 60 і 80 відсотків відповідно. Російський ринок в даний час характеризується гострою конкурентною боротьбою серед банківських структур, в результаті чого спостерігається поява нових кредитних програм, спрямованих на залучення клієнтів. Одним з таких продуктів є кредит із зворотним викупом автомобіля. За прогнозами фахівців, це дуже перспективна програма. За її умовами позичальник сплачує лише частину вартості транспортного засобу, як правило, половину і лише в деяких кредитних установах 15%. При настанні строку останнього платежу позичальнику на вибір пропонується:

– повернути автомобіль і взяти у продавця новий, хоча останній пункт зовсім не обов’язковий. Залишок заборгованості у будь-якому випадку буде повертати вже сам продавець, а сам транспортний засіб може бути початковим внеском при оформленні нової позики або, якщо покупець бажає придбати новий автомобіль за свій рахунок, то передоплатою;
– якщо у наявності є достатня сума, то можна доплатити залишок вартості і отримати автомобіль у власність, якщо ж ні, то банк надає можливість скористатися розстрочкою на строк від одного до трьох років;
– самостійно знайти покупця на машину і погасити заборгованість перед банком.

Завдяки цій кредитній програмі, автомобілі стали набагато доступніше для більшого числа покупців, адже її умови дозволяють взяти на ту ж суму машину, вартість якої в два рази більше. Щомісячні платежі за таким кредитом помітно нижче за рахунок зменшеної величини позики (у тому випадку, коли транспортний засіб повертається і відразу ж береться нове). Все, що потрібно для його отримання, це 15% початковий внесок. Наприклад, якщо машина коштує 35 тисяч дол., і покупець вирішив внести первинний внесок у розмірі 20%, то при 11% ставкою і трехгодовом терміні кредитування його чекає щомісячний платіж в 360 доларів. Для порівняння при тих же умовах за звичайним кредитом витрати покупця склали б 635 дол. Крім очевидних економічних вигод, зворотний викуп зручний для тих, хто часто міняє автомобілі, зокрема не рідше одного разу на три роки. Скориставшись цією програмою, клієнт повністю позбавляє себе від проблем, пов’язаних з перепродажем.

Незважаючи на всі переваги цього виду кредитування, у нього є і ряд недоліків. Одним з них є те, що повернути її необхідно тільки в хорошому технічному стані. У випадку порушення цієї умови, ціна викупу може знижуватися пропорційно заподіяного збитку. В різних банках різні умови, тому буває, що оцінюють не тільки пошкодження, але і в деяких випадках пробіг. Якщо установлений річний ліміт перевищений, то ціна викупу падає. Більш того, машину можуть взагалі відмовитися приймати, якщо за період її експлуатації водій допускав її обслуговування і ремонт в місцях, не передбачених договором. Як правило, там потрібно, щоб цим займалися тільки представники сервісного центру дилера, з яким укладено договір зворотного викупу. Мабуть, самим суттєвим мінусом є переплата, яка в підсумку навіть перекриває витрати, що виникають при звичайному кредитуванні. Пояснюється це тим, що до самого останнього платежу деяка частина боргу не може гаситися позичальником, а відсотки нараховуються на всю суму. Не варто також забувати про інших платежах банку, наприклад, через обов’язкове тех. обслуговування і т.д. Ці витрати можуть скласти в сумі від трьох до п’яти тисяч доларів в рік. Може виникнути відчуття, що продавці намагаються таким чином покласти собі в кишеню виникає різницю між вартістю вживаного автомобіля і тією ціною, за якою вони її викуповують у позичальника. Але у боржника насправді є вибір, він може самостійно продати транспортний засіб і розрахуватися з банком. В цьому випадку сума заборгованості буде перерахована на умови стандартного кредитування. І навіть при всіх цих мінусах зворотний викуп – це дуже зручний спосіб отримати автомобіль для тих покупців, які звикли користуватися машинами не більше трьох років. А також для бажаючих придбати автомобіль, вартість якого значно перевищує можливості платника, і при цьому погашати заборгованість невеликими щомісячними платежами, а в підсумку позбавити себе від труднощів перепродажу вживаного автомобіля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?