Новини світу кредитування та банківських послуг.

Автокредит, як змінити термін погашення та сумму платежів.

Раніше ми розглянули «дрібні» кредити, що не чреваті серйозними наслідками – банк не буде відбирати мобільний або холодильник. Трохи серйозніше ситуація для тих, хто в розрахунку на економічну стабільність взяв кредит на автомобіль. Тут ситуація для позичальника трохи серйозніша: до моменту погашення кредиту машина знаходиться в заставі у банку-кредитора і, якщо позичальник перестає обслуговувати кредит, він цілком може позбутись автомобіля – його просто відберуть.

Відомі випадки, коли боржники намагаються ховати заставні автомобілі, але це не тільки не вирішує проблеми з кредитом, але і має цілком конкретні наслідки у вигляді кримінальної відповідальності за кредитне шахрайство.

Але й тут ситуація виявилася не настільки страшна, як її багато хто уявляє. Після кількох пропущених платежів по автокредиту співробітник банку по телефону сам пропонує переоформити кредитний договір на більш зручних умовах. Тим більше що більше трьох років кредит справно погашався, а платежі вносились навіть з випередженням графіка – клієнт на хорошому рахунку. Домовляємось про день візиту до відділення, щоб обговорити всі умови і тонкощі.

При зустрічі співробітник пояснює, що ще роком раніше машину відібрали б без розмов. Але зараз часи не ті: автомобіль, хоч і в ідеальному стані, банку буде проблематично продати.

Автокредит-на-новый-или-подержанный-автомобиль«Ми всі розуміємо, – довірливо пояснює співробітник банку, який веде кредитну справу вже більше трьох років, – якщо бачимо, що позичальник безнадійний, ми змушені відбирати заставу – іншого виходу у нас немає. А у кого тимчасово була «чорна смуга», ми просто змінюємо умови договору – нам машини на стоянці теж не потрібні ».

Тут все точно так само, як і з «дрібними» кредитами: пропущені платежі банк переносить в новий кредитний договір, при цьому списуються і значні штрафи. Єдина різниця з мобілочно-телевізійними і кешовимі кредитами – необхідність завірити новий договір у нотаріуса.

Але й тут з’ясовується цікава особливість, яка допомагає заощадити. Раніше така операція у нотаріуса коштувала понад тисячу гривень, а зараз домовились за 300 грн. – в нинішні часи черги до нотаріусів теж не стоять, тому вони більш згідливі по тарифам.

Ще один бонус від банку для перевірених часом клієнтів – можливість збільшити термін кредиту. Таким чином, розмір платежу по кредиту на автомобіль теж став майже на 20% нижче, ніж був раніше.

На перевірку виявилось, що проблемний кредит – не катастрофа і не безвихідна ситуація. Досить просто підтримувати зв’язок зі своїм банком і рано чи пізно він піде на зустріч, щоб повернути свої гроші.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?