Новини світу кредитування та банківських послуг.

Автокредит в національній валюті дорожчає.

Зараз досить поширеним явищем стає покупка б/у автомобіля у розстрочку, кредитні портфелі банків поповнюються все більшою кількістю таких договорів.

Це не могло не позначитися на вартості кредитів і процентні ставки поповзли плавно вгору. Вплинуло, звичайно, і світова банківська криза і недоступність зовнішніх позик для вітчизняних фінустанов.
У перші місяці цього року ставки на кредити в іноземній валюті підвищилися на 0, 5 – 1 відсоток, а в національній валюті збільшилися на 1-2 відсотка. В кінці попереднього року намітилося деяке зниження ставок за кредитами в національній валюті. Таким чином, банки хотіли переорієнтувати клієнтів на позики в гривні, через брак валютних резервів. Але на початку цього року довелося повернути все на свої місця і навіть дещо підняти ставки.

Збільшення ставок пов’язано ще і з тим, що в боротьбі з інфляцією Нацбанк вживає таких заходів, які призводять до дефіциту національної валюти на ринку. Через таких заходів банкам довелося збільшити процентні ставки за кредитами взагалі, торкнулося це і сфери автокредитування.

Як зазначають експерти, ситуація і далі буде напружена, оскільки боротьба з інфляцією з боку Нацбанку буде продовжуватися. Рівень ставок за кредитами та депозитними вкладами буде змінюватися. Очікувати зниження цих цифр найближчим часом не варто. Зростання цін триває, і НБУ постійно витягує зайву гривневу масу. Це призводить до нестачі національних валютних коштів і до подорожчання вартості гривні.

Експерти вважають, що зростання ставок продовжиться, якщо на даний момент кредит на покупку авто видається під 14-15% річних до кінця року варто очікувати підвищення до 16-17 відсотків.

Попит на автомобілі цього року щодо врівноважений, без різких стрибків, це пов’язано не тільки з підвищенням кредитних ставок на купівлю автомобіля. Зростання євро на світовому валютному ринку призвів до підвищення вартості автомобілів, поки споживачі «приймуть» нові ціни й процентні ставки, пройде кілька місяців.

Для громадян країни є одна втіха, на національному ринку автовиробництва набирають обертів іноземні компанії, що збирають свої автомобілі на вітчизняних автозаводах. На купівлю певних марок і моделей можна буде отримати відносно недорогий кредит.

Так, наприклад, французька фірма Renault, згодна на кредитування всього модельного ряду Renault і Dacia. Також очікується прихід на наш ринок таких автогігантів як Volkswagen і Toyota. Щоб забезпечити хороший рівень продажів, ці компанії здатні видавати кредити під п’ять відсотків річних плюс комісійні. Правда, на тривалий термін такі позики видаватися не будуть, максимум на 1-3 роки. Так і реального розвороту таких кредитних умов можна очікувати лише на початку 2009 року.

Вітчизняні банкіри очікують сплеск попиту на старі автомобілі. Протягом останніх років був справжній бум на купівлю нових машин, тепер вони поповнять ряди автомобілів б/у. Так що банки очікують зростання числа звернень за кредитами на покупку уживаних автомобілів.

Іноземні компанії, що прийшли на український ринок з пропозиціями щодо продажу вживаних авто, змусили проявити активність вітчизняних учасників ринку. Якщо раніше фінансисти неохоче видавали кредити на покупку автомобілів б/у, то тепер кількість пропозицій від банків істотно збільшилася. Кредитні компанії розробляють нові програми видачі позик, пом’якшують умови отримання кредитів.

Якщо раніше початковий внесок при купівлі автомобілів був не менш 25-30 відсотків, то зараз банки знизили цю суму до 15 відсотків від вартості авто. Строк кредитування збільшився з трьох років до п’яти років. Та й істотно розширився список автомобілів, на які банки згодні видавати кредити. Якщо раніше банки погоджувалися видавати позики тільки на покупку автомобілів іноземного виробництва, то тепер до цього переліку потраплять і виробники з країн СНД.

Крім всіх цих нововведень, банки хочуть зрівняти процентні ставки по кредитах на покупку нових авто і старих. На даний момент ця різниця становить десь 1 відсоток (на покупку нової машини кредит дешевше). Тепер фінансисти чекають нормалізації гривневого ресурсу на ринку, якщо це станеться, то ймовірно ставки підвищуватися не будуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?