Новини світу кредитування та банківських послуг.

Автокредит на новий або старий автомобіль – який краще взяти.

Стати автовласником сьогодні хочуть багато українців, адже це дає свободу пересування і не прив’язує до конкретних маршрутів. Ось тільки вартість автомобілів така, що далеко не кожен може за один раз викласти потрібну суму. Як варіант – оформити авто в кредит. Але придбання в кредит нових і старих автомобілів має свої нюанси. Про це і поговоримо в цій статті.

Чому банки неохоче дають кредити на старі авто

Автомобіль що вже був у вжитку, як відомо, дешевше нового. Особливо добре видно різницю при купівлі іномарки, а не авто вітчизняного виробництва. Тому ті, хто вперше купують для себе машину, звертають увагу саме на такі автомобілі. Але взяти кредит на старий автомобіль буде вкрай складно. На це є кілька причин:
– У разі невиплати кредиту позичальником банк намагатиметься продати авто, щоб повернути свої гроші, а старий автомобіль має низьку ліквідність, тобто його важко буде реалізувати за вигідною ціною;
– Обов’язкове страхування кредитного автомобіля в такому випадку буде дорожче, оскільки, чим старший автомобіль і чим більший у нього кілометраж, тим в більшу суму обійдеться страховка.

Автокредит-на-новый-или-подержанный-автомобильСлід врахувати ще один нюанс. Якщо новий автомобіль можна взяти в кредит максимум на 7 років, то бувший у вжитку на більш короткий термін – платежі будуть розбиті максимум на 5 років, іноді навіть банки погоджуються видати кредит тільки на 2-3 роки.

Які вимоги висуваються до старих автомобілів

З кредитуванням нових автомобілів простіше – головне, щоб рівень доходів дозволяв купити таке авто. З уживаними складніше – банки висувають певні вимоги, яким повинен відповідати оформлюваний в кредит автомобіль (умови можуть відрізнятись в різних кредитних установах):
– На момент отримання кредиту автомобіль повинен бути вироблений не пізніше 5-8 років тому;
– На момент повного погашення кредиту вік авто не повинен перевищувати 10 років;
– Пробіг автомобіля повинен бути менше 50-100 тисяч кілометражу.

Такі вимоги висуваються з однією метою: мати шанс продати кредитний автомобіль, якщо позичальник з якої-небудь причини не зможе погашати кредит.

Які вимоги висуваються до позичальника

Потенційний позичальник повинен сформувати у банку враження успішної і заможної людини. А вимоги, найчастіше, стандартні для такого виду кредитування:
– Працездатний вік (найчастіше банки видають автокредити особам старше 21 року);
– Наявність регістрації в тому місті, в якому оформляється кредит;
– Наявність довідки про доходи (рівень доходів повинен дозволяти придбати бажане авто);
– Гарна кредитна історія без прострочень і непогашених кредитів.

Що необхідно для оформлення в кредит нового або вживаного авто

В першу чергу необхідно мати кошти на внесення початкового внеску. У різних кредитних установах вимагають різний відсоток від суми. Але, як правило, мінімум – це 15% від повної вартості автомобіля, частіше вимагають оплатити 30% від вартості. Але чим вище буде сума початкового внеску, тим більша ймовірність, що кредит буде схвалений.

Також необхідно буде зібрати повний пакет документів (точний перелік можна отримати в конкретному банку): паспорт, довідка про доходи, свідоцтво про шлюб та довідка про доходи дружини (якщо виступає співзаймачем), документи на автомобіль, що купується.

Уживане авто за ціною нового

Вартість вживаних автомобілів нижче нових (якщо купувати за готівкові кошти). Якщо ж автомобіль потрібно придбати в кредит, то варто оцінити всі нюанси. Чому оформлення в кредит уживаного автомобіля може виявитись дорожче? Тому що потрібен більший первинний внесок, гроші на таке авто можуть видати під вищий відсоток і буде потрібна більш дорога страховка по кредиту.

Що стосується страховки: необхідно оформляти повне КАСКО (як на кредитну машину від угону і будь-якого збитку) і автоцивілку. Найчастіше, страхову компанію потрібно обирати з тих, з ким співпрацює банк. І на страховку може бути витрачено ще до 15% від вартості автомобіля – а це вагомі гроші.
Прорахувавши всі витрати іноді виявляється, що придбання нового авто за вартістю можна порівняти з кредитуванням уживаного автомобіля.

Поради тим, хто збирається взяти в кредит новий або старий автомобіль

1. Завжди прораховувати різні варіанти, враховуючи відсоткові ставки, додаткові витрати на оформлення кредиту, витрати на страховку та інше. Можливо, має сенс придбати авто іншого класу, але за більш привабливою вартістю.
2. Обов’язково подавати документи в кілька банків: в якомусь можуть відмовити, а десь запропонують кращі умови. Причому варто не дзвонити і уточнювати умови кредитування, а саме відносити до відділення банку пакет документів для розгляду їх фахівцями. Оскільки в телефонному режимі або на сайті компанії можуть бути зазначені одні умови, а в дійсності виявляться інші – наприклад, більш висока процентна ставка або більший початковий внесок (вимоги можуть мінятись в залежності від подаваного пакета документів).
3. Скористатись послугами кредитного брокера. Такі послуги досить дорогі. Але в ситуації, коли банк відмовляє у видачі займу на придбання авто, брокер, використовуючи свої зв’язки, може знайти відповідний варіант і допоможе оформити автокредит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?