Новини світу кредитування та банківських послуг.

Автокредит або споживчий кредит: що вигідніше і як вибрати

З кожним роком кількість машин на дорогах нашої країни продовжує збільшуватися, така динаміка зростання спровокована наступними факторами: закінчення терміну експлуатації радянських автомобілів, широкий вибір на ринку імпортних автомобілів, очевидні переваги особистого авто перед комунальним транспортом.

clip_image002

Найчастіше автомобілі купують у кредит, оскільки зібрати необхідну суму самому досить проблематично. Якщо це саме ваш випадок, то варто відразу задуматися, що вигідніше автокредит або споживчий кредит? Обидва види кредитів можна оформити в звичайному банку, але кожен з них має свої особливості, які важливо знати, щоб не допустити помилки і в подальшому не розплачуватися за них.

Автокредит

Особливістю автокредиту є досить низька кредитна ставка. Розмір ставки формується з суми початкового внеску. Чим більше людина, яка бере кредит, може віддати грошей відразу, тим менше відсоток його ставки, оскільки ризики для банку зменшуються. Підтвердженням ваших намірів купити автомобіль є договір про купівлю-продаж.

Позичальник стає власником автомобіля, оплачуючи його частково, роблячи початковий внесок. До моменту повного погашення кредиту автомобіль знаходиться в заставі у банку. Без згоди банку не можна проводити роботи з фарбування, ремонту, тюнінгу автомобіля. Також його не можна продати, поки він знаходиться в заставі. І що не менш важливо, автомобіль необхідно показувати кредиторам із заданим інтервалом часу протягом усього терміну видачі кредиту.

Автомобіль, який знаходиться в заставі, піддається обов’язковій страховці від аварій, викрадення або втрати.

Сума автокредиту сильно зростає при обов’язковому страхуванні по КАСКО. На щорічну страхову премію впливають водійський стаж власника, рік випуску авто, об’єм двигуна і ряд інших чинників. Однак, страховка – це не дарма витрачені кошти, вона може бути дуже корисною при виникненні різних непередбачених проблем.

Особливо корисно страхування для людей, які тільки нещодавно отримали права і не мають великого досвіду водіння автотранспорту або купують автомобіль преміум-класу.

Споживчий кредит

Споживчий кредит дозволяє розпоряджатися отриманими коштами на свій розсуд. До того ж, на відміну від автокредиту, тут немає обов’язкового страхування КАСКО.

При придбанні автомобіля він відразу переходить у вашу власність, тобто немає необхідності застави в банку. Хоча процентна ставка буде злегка завищена, вона все одно не зрівняється з переплатою по автокредиту.

Це безпосередньо пов’язано зі страхуванням КАСКО, яке становить приблизно 10% від вартості автомобіля на рік.

Підводячи підсумок, можна зробити висновок, що в сучасному світі, при правильному підході до питання, кредитування є надійним способом отримання необхідних коштів для покупки автомобіля. Оскільки обидва види кредитів, споживчий кредит або автокредит, мають свої недоліки і переваги, кожен робить вибір виходячи зі своїх потреб.

Споживчий кредит надійніше і не вимагає великих витрат при оформленні. Автокредит обійдеться вам трохи дорожче, але ваш автомобіль буде під відмінним захистом від всіляких проблем завдяки полісом КАСКО.

Якщо у ваших планах придбати недорогий автомобіль на невеликий термін з подальшими планами його продажу або обміну на новий, то вам більше підійде споживчий кредит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?