Новини світу кредитування та банківських послуг.

Арешт майна боржника, як спосіб повернення кредиту

Одним з аспектів кредитування є робота банку з проблемною заборгованістю. При роботі з нею фінансова установа може використовувати різні методи: розробка оздоровчих заходів для позичальника, реструктуризація кредиту, процедури погоджувальної характеру, реалізація застави.

Однак для тих випадків, коли забезпечення по кредиту недостатньо для покриття боргу або воно зовсім відсутня, застосовується примусове стягнення кредитних коштів, одній із стадій якого є арешт майна боржника. Дане дійство полягає в опису майна боржника і його грошових коштів, а також у забороні розпоряджатися ним. Підставою для арешту може служити тільки рішення суду. Головне призначення такого заходу – забезпечення позову кредитора. Арешт не може бути накладений на види майна громадян, які є предметами першої необхідності.

Якщо здійснюється арешт майна боржника у виконавчому провадженні, то подальша доля майна може розвиватися по 2 сценаріями:

  • майно залишається у боржника при умові оформлення відповідального зберігання;
  • майно передається на зберігання установам або третім особам.

На сьогоднішній день арешт майна боржника за кредитом є найбільш популярним способом забезпечити позовну вимогу кредитора. Він може подавати заяву, якщо є інформація про те, що боржник дійсно володіє певним майном. При цьому кредитор повинен володіти можливістю підтвердити наявність майна. Але, як показує практика, подібною можливістю серед фінансових організацій мало хто володіє. Тому таку проблему кредитори вирішують двома способами:

  • одержання від позичальника на стадії підписання кредитного договору інформації про володіння майном з наданням необхідної документації, яка може посвідчуватися нотаріально;
  • при подачі заяви про необхідність арешту кредитор спеціально обумовлює, що мова йде про майно, яке розташоване за місцем проживання боржника.

Згідно з російським законодавством, стягнення не може накладатися:

  • на житлове приміщення, що належить боржнику (якщо воно єдине);
  • на землю, на якій знаходиться це житлове приміщення;
  • на інструменти для здійснення професійної діяльності;
  • на продукти харчування і предмети домашньої обстановки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?