Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Сьогодні сучасний обиватель зустрічається з рекламою банків, що оповідає про легкості оформлення кредитів, в найнесподіваніших місцях. Але навіть якщо вам раптом терміново знадобилися гроші, це не привід квапливо мчати за вказаними в рекламі адресами кредитно-фінансових установ, адже будь-якому представникові Homo Sapiens має бути очевидно, що до даного питання слід підходити відповідально і обережно.

imageКрім того, часто кредит стає дуже великою проблемою: щоб розрахуватися, боржниками сидять на одних макаронах, аби не було прострочень. Але чому таке відбувається? Практика показує, що більшість позичальників не дуже вникають в умови угоди з банком перед процедурою його підписання. Погодьтеся, що багато цікавляться тільки сумою щомісячного платежу, а в результаті до кінця терміну погашення не мають можливості виплатити решту суми.

В основному така ситуація розгортається з ануїтетними платежами, рідше з диференційованими. Давайте ж розберемося, який платіж краще і чому?

Ануїтетні платежі

Ануїтет (французьке annuité від латинського annuus) перекладається як річної або щорічний. У свою чергу, під ануїтетними платежами розуміється рівномірні щомісячні виплати по кредиту, розраховані за формулою ануїтету. Сенс такого графіка погашення полягає в тому, що перший час ви погашаєте в основному відсотки, тобто винагороду безпосередньо самому банку. Основна ж сума боргу покривається в меншій мірі і переважно в кінці терміну.

Таким чином фінансова установа страхує себе від втрати процентної ставки винагороди у разі несплати або при достроковому погашенні боргу. Будь-якому банку такі платежі набагато вигідніше, ніж диференційовані. Серед плюсів можна відзначити зручність виплат таких розрахунків. Адже щомісячна сума залишається зрадою.

Диференційовані платежі

Диференційовані платежі складаються з основного боргу, а також відсотків за кредитом приблизно в однакових пропорціях. При цьому, як правило, щомісячні виплати потроху зменшуються. Приміром, якщо в першому місяці ви виплатили 20000 рублів, то через 5 років ця сума може впасти до 8000 рублів на місяць. Багатьом може не сподобатися те, що кожного разу доведеться платити зовсім іншу суму. Однак диференційовані платежі в порівнянні з ануїтетними вважаються більш вигідними.

Якщо порівняти два кредити, які мають однакові умови (ідентичні річні ставки, взяті на один термін), то переплата за диференційованим методом буде істотно нижче в порівнянні з ануїтетними. Однак не всі фінансові установи пропонують своїм клієнтам такі умови.

Таким чином, щоб не потрапити в незавидну ситуацію уважно вивчіть графік платежів. Багато банків замовчують про те, що можна виплачувати кредит за диференційованим методом. Ніколи не соромтеся запитувати, чи можливий вибір альтернативного варіанту.

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.