Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ануїтетні платежі і диференційовані платежі

Сьогодні сучасний обиватель зустрічається з рекламою банків, що оповідає про легкості оформлення кредитів, в найнесподіваніших місцях. Але навіть якщо вам раптом терміново знадобилися гроші, це не привід квапливо мчати за вказаними в рекламі адресами кредитно-фінансових установ, адже будь-якому представникові Homo Sapiens має бути очевидно, що до даного питання слід підходити відповідально і обережно.

imageКрім того, часто кредит стає дуже великою проблемою: щоб розрахуватися, боржниками сидять на одних макаронах, аби не було прострочень. Але чому таке відбувається? Практика показує, що більшість позичальників не дуже вникають в умови угоди з банком перед процедурою його підписання. Погодьтеся, що багато цікавляться тільки сумою щомісячного платежу, а в результаті до кінця терміну погашення не мають можливості виплатити решту суми.

В основному така ситуація розгортається з ануїтетними платежами, рідше з диференційованими. Давайте ж розберемося, який платіж краще і чому?

Ануїтетні платежі

Ануїтет (французьке annuité від латинського annuus) перекладається як річної або щорічний. У свою чергу, під ануїтетними платежами розуміється рівномірні щомісячні виплати по кредиту, розраховані за формулою ануїтету. Сенс такого графіка погашення полягає в тому, що перший час ви погашаєте в основному відсотки, тобто винагороду безпосередньо самому банку. Основна ж сума боргу покривається в меншій мірі і переважно в кінці терміну.

Таким чином фінансова установа страхує себе від втрати процентної ставки винагороди у разі несплати або при достроковому погашенні боргу. Будь-якому банку такі платежі набагато вигідніше, ніж диференційовані. Серед плюсів можна відзначити зручність виплат таких розрахунків. Адже щомісячна сума залишається зрадою.

Диференційовані платежі

Диференційовані платежі складаються з основного боргу, а також відсотків за кредитом приблизно в однакових пропорціях. При цьому, як правило, щомісячні виплати потроху зменшуються. Приміром, якщо в першому місяці ви виплатили 20000 рублів, то через 5 років ця сума може впасти до 8000 рублів на місяць. Багатьом може не сподобатися те, що кожного разу доведеться платити зовсім іншу суму. Однак диференційовані платежі в порівнянні з ануїтетними вважаються більш вигідними.

Якщо порівняти два кредити, які мають однакові умови (ідентичні річні ставки, взяті на один термін), то переплата за диференційованим методом буде істотно нижче в порівнянні з ануїтетними. Однак не всі фінансові установи пропонують своїм клієнтам такі умови.

Таким чином, щоб не потрапити в незавидну ситуацію уважно вивчіть графік платежів. Багато банків замовчують про те, що можна виплачувати кредит за диференційованим методом. Ніколи не соромтеся запитувати, чи можливий вибір альтернативного варіанту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?