Новини світу кредитування та банківських послуг.

Антикваріат в якості інвестицій

Купувати старі речі – не означає інвестувати в антикваріат. На блошиних ринках і інтернет-аукціонах в основному продають речі, вартістю від декількох сотень гривень. Вони менш раритетні, а значить – не гарантують найближчим часом значний приріст у ціні. Ази інвестування в антикваріат.

Директор департаменту обслуговування клієнтів Агрокомбанку

Наскільки мені відомо, сьогодні жоден український банк не видає кредити під заставу антикваріату. Приймаючи рішення про заставу, кожен банк в першу чергу враховує його ліквідність, тобто здатність у разі потреби швидко перетворитись на гроші. Враховуючи, що в Україні ринок антикваріату досить вузького споживання, оперативно продати і виручити потрібну суму за таку заставу може бути проблематично. Крім того, ринок антикваріату дуже специфічний і тягне за собою додаткові трудові та фінансові витрати. clip_image001Одне з основних питань – наявність ліцензії на перевірку автентичності та правильну оцінку предметів антикваріату. Також необхідно спеціальне приміщення, яке відповідає вимогам безпечного зберігання антикварних речей.

Не думаю, що антикваріат зараз є вигідною інвестицією. За минулий рік ціни на ринку антикваріату впали майже в два рази. Основна причина – бойові дії на сході України. Переселенці змушені продавати предмети антикваріату за півціни, оскільки їм потрібні живі гроші і вони не мають можливості возити за собою предмети мистецтва.

Вже історично склалося так, що найнадійнішим способом інвестування вважається золото. Але його швидше варто розглядати в розрізі заощадження коштів, а не примноження, оскільки ринок дорогоцінних металів досить непередбачуваний.

Якщо ж хтось зважиться на подібні інвестиції, головне, що потрібно розуміти – антикваріат, як, втім, і золото, є інструментом довгострокових інвестицій. Їх варто використовувати як інструмент захисту від інфляційних ризиків за умови інвестування на п’ять років і більше.

В Україні одиниці банків, які напряму пропонують клієнтам послуги по вибору та купівлі антикваріату. Останнім часом багато банків своїм ВІП-клієнтам пропонують консьєрж-сервіс, який полягає в організації будь-якої послуги в найкоротші терміни. Більш великі банки мають власний консьєрж-сервіс. Банки середньої категорії найчастіше пропонують подібні послуги через спеціалізовані професійні агентства. Але суть одна і та ж – виконати будь-яке бажання привілейованих клієнтів, включаючи підбір і купівлю предметів антикваріату.

Президент Українського аналітичного центру

Інвестиції в антикваріат – це дуже складна справа. Важливо не просто купити антикварну річ, але знати кому і за скільки можна її потім продати. Тому дуже великий ризик скуповувати антикваріат, якщо не мати досвіду в цьому бізнесі. Попит на антикварні речі залежить від дуже багатьох чинників, які складно врахувати не фахівцеві. Тому завжди є ризик купити антикварну річ, яку потім ніяк не можна буде продати за будь-які гроші.

В цілому – інвестиції в антикваріат це для дуже багатих людей. Так як вони мають можливість купити антикварну річ на міжнародному аукціоні і потім же її продати на цьому аукціоні, але дорожче. В Україні немає таких аукціонів. Тому складно купити і потім продати антикварну річ з вигодою.

Кожен вид антикваріату має свій замкнутий сегмент покупців і продавців. На нашому ринку дуже багато так званих "лубочних" ікон, які не мають ніякої цінності. Випадкові люди часто купують підробки. Це ж стосується старовинних книг і посуду. Не забувайте, що є цілий бізнес, по підробці.

Попит і пропозиція на ринку антикваріату не залежить від криз. Там всі розрахунки в доларах. Ціни на антикваріат більше залежать від факту смерті колекціонера, ніж від подій в Україні.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?