Новини світу кредитування та банківських послуг.

Антиколекторські послуги – захищаємося від збирача боргів

Обсяги кредитування за останні роки зросли в кілька разів, а з ними – і число боржників. Не в силах домогтися оплати боргів самостійно, багато банків передали цю роботу спеціальним колекторським агентствам – збирачам боргів, які законними (і не завжди законними) засобами змушували неплатників віддавати кредити.

Безсумнівно, свою позитивну роль вони зіграли, успішно «обробивши» багатьох злісних боржників. Але серед останніх виявилося чимало і тих, хто потрапив у боргову яму не з власної волі чи по неуважності забув погасити кредит повністю і отримав досить високі штрафи. Саме таким людям допомагають інші фахівці – антиколектори, чия роль зводиться до захисту своїх клієнтів від збирачів боргів.

Як і колектори, антиколекторні агентства не працюють безкоштовно: як правило, їх винагороду за послуги становить відсоток від «врятованої» суми клієнта, а це означає, що їм вигідно «відбити» у збирачів боргів як можна більше грошей.

Зрозуміло, антиколектор не творить чудеса і не може звільнити боржника від свого боргу повністю. Більш того, нерідко це й неможливо.

Коли варто звертатися в антиколекторське агентство?11

Не варто платити колектору, якщо ви раніше взяли кредит у банку і не змогли його виплатити повністю. Якщо від вас вимагають тільки суму кредиту, нарахованих відсотків і не надто велику неустойку, ви навряд чи зможете розраховувати на зменшення свого довго, якщо використовуєте антиколекторські послуги.

Не варто звертатися до антиколекторів, якщо ви і самі прекрасно розумієте, що банк вимагає лише те, що належить йому за законом, а ви вимушено або навмисно порушили умови договору за кредитом.

Антиколекторське агентство допоможе у випадку, якщо:

• Колектор, до якого звернувся банк, використовує незаконні методи збору боргів та чинять психологічний тиск у занадто великій мірі. У цьому випадку антиколектор може допомогти у психологічному та юридичному плані захиститися від занадто наполегливих збирачів. У деяких випадках вони можуть піти навіть на крайні заходи і звернутися до суду.

• Ви хочете виплатити борг банку, але не можете зробити цього на тих умовах, що вам пропонують. Антиколектор допоможе домогтися більш м’яких умов, візьме на себе роль посередника і навіть підкаже, де можна рефінансувати борг.

• Справа дійшла до суду, і вам потрібно максимально знизити суму штрафів, пені і неустойок за кредитом. Юрист-антиколектор може скористатися законом про зменшення неустойки, тим самим знизивши занадто високий штраф за прострочення виплати кредиту. Особливо актуально це у випадку, якщо ви заборгували банку лише кілька рублів і забули про цей «борг», і за кілька років сума неустойки досягла неймовірних розмірів.

• Суд виніс рішення про конфіскацію майна, і вам необхідно максимально повно його захистити.

Чи будуть корисні антиколекторські послуги на ділі?

На жаль, далеко не завжди можливо захистити інтереси боржника навіть на суді. Суд в даному випадку найчастіше приймає сторону банку, і довести щось дуже складно навіть за сприяння професійного антиколектора. Втім, на даний момент сформованого ринку професійних антиколекторських агентств в Москві ще не існує (хоча і діють деякі агентства), він ще формується, і деякі консультанти, що допомагають боржникам, нерідко радять не самі законні дії (наприклад, заздалегідь переписати майно на інших) . І багато в чому це виправдано малою ефективністю юридично чистою захисту.

Так чи інакше, але сумлінний антиколектор, що працює з боржником, який виявився в такій ролі вимушено, може допомогти впоратися з ситуацією максимально безболісно – перш за все, в психологічному, а після – і в матеріальному відношенні.

2 Responses to Антиколекторські послуги – захищаємося від збирача боргів

  • Добрий день! Ситуація в яку я потрапила анігдотична на мій номер телефона надійшов дзвінок з Укрбогру ( що мій номер надали для зв”язку ) я нікому такого дозволу не давала, тепер напотязі трьох днів мені надходять постійні дзвінки. Підскажіть що мені робити в цій ситуації, куди звертатись?

    • Якщо Ви дійсно брали позику та підписували договір – там точно є пункт про можливість використання послуг інших компаній для повернення боргу. Якщо ж Ви не є боржником спершу спробуйте з’ясувати по якому саме бору Вас турбують та довести свою непричетність можно звернуить і в поліцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?