Новини світу кредитування та банківських послуг.

Аннуїтетний кредит

Ще не так давно більшість платежів виплачувалися диференційованими платежами. Вони представляли собою кожен раз різну суму. На відміну від них, аннуїтетний платіж має завжди рівну суму. Він складається з двох складових: відсотки й основна сума боргу. Виплата аннуїтетного кредиту здійснюється наступними способами:

  • основна сума боргу і відсотки виплачуються в кінці строку. Даний спосіб найчастіше застосовується при короткостроковому кредитуванні;
  • виплата здійснюється рівними частинами. Позичальник вносить щомісячні платежі (або раз на 6 місяців), які складаються з основного боргу і нарахованих відсотків;
  • основна сума коштів та відсотків виплачується за індивідуальним графіком;
  • ануїтетні платежі – рівні суми з однаковою періодичністю.

Ануїтетні платежі.

magnifying%20glass_documentПорівняємо аннуїтетний спосіб погашення кредиту з диференційованим. У першому випадку виплата боргу та відсотків відбувається однаковими платежами, а в другому щомісячні виплати будуть відрізнятися між собою. При ануїтетному кредиті розмір нарахованих відсотків буде зменшуватися з кожним наступним платежем, оскільки знижується загальна заборгованість по позиці. Разом з цим, розмір основного боргу буде збільшуватися, але щомісячні виплати будуть залишатися незмінними.

Навантаження при диференційованому методі значно більше, оскільки позичальникові необхідно виплачувати більші суми боргу разом з відсотками. При виплаті аннуїтетним способом суми залишаються незмінними весь період дії договору.

Плюси і мінуси виплати позик аннуїтетним способом

Виплата позики аннуїтетним способом, безсумнівно, є зручною, оскільки немає необхідності кожен місяць дзвонити в банк і уточнювати, яку суму слід внести. У зв’язку з цим зручніше планувати свій бюджет, оскільки ви завжди знаєте, скільки потрібно платити.

Іншим позитивним моментом є те, що в першій половині терміну виплати набагато менші, ніж при диференційованому кредиті. Це надає можливість оформити ще один кредит, навіть якщо у вас невисокий дохід.

Як недолік аннуїтетного кредиту можна назвати той момент, що в першій половині періоду виплачуються практично одні відсотки, тому навіть при значних строках розмір переплати буде значним. Банк також виключає можливість дострокового погашення чи перерахунку щомісячних виплат. Таким чином, якщо у вас виникли питання з приводу виплат, то краще проконсультуватися з працівником банку.

Відзначимо, що при оформленні аннуїтетного кредиту на невеликий термін переплата на користь банку незначна, в порівнянні з диференційованим кредитом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?