Новини світу кредитування та банківських послуг.

Американський лідер онлайн-кредитування розкрив секрети роботи

«Це переклад статті Bloomberg про те, як перетворити сервіс онлайн-кредитування в успішний бізнес.

Банк Titan існує 107 сім років, більшу частину з яких, при перевірці платоспроможності позичальників він покладався на кредитних експертів. А вже сьогодні комп’ютери техаського банку приймають деякі рішення швидше, ніж банківський співробітник встигне моргнути.

Чотири рази в день програмні системи Titan пінг сервери корпорації LendingClub, борються за першість з іншими інвесторами, оскільки клієнти відправляють сотні онлайн заявок на отримання кредиту. Саме в цій боротьбі в справу вступає алгоритм банку Titan, поспішно підбираючи дюжини змінних – починаючи від балів кредитного рейтингу за шкалою FICO і закінчуючи інформацією про доходи і борги – щоб вибрати кандидатів для фінансування.

«У нас немає 20 хвилин для вивчення кожного кредитного файлу, оскільки можна втратити цього клієнта», – розповів Джонатан Морріс, директор у банку спільноти з двома філіями в окрузі Пало-Пінто, на захід від Форт-Уерта.

LendingClub і його менший конкурент Prosper Marketplace Inc. тримають технологічно орієнтований курс на зниження витрат за позиками шляхом зіставлення клієнтів, які потребують позичку, з інвесторами, готовими їх фінансувати.
Не минуло й десятиріччя після глобальної кредитної кризи, до якого привели неефективні рішення за позиками, як дві фірми рекламують дохід від 4% до 11% для банків, приватних осіб та розпорядників активами таких, як BlackRock Inc. (BLK), які готові відмовитись від старомодної перевірки позичальників.

Рено Лапланша, 44-річний гендиректор LendingClub, розраховує в цьому місяці на зростаючі доходи своєї компанії, оскільки вона стає першим

clip_image002

загальнодоступним сервісом p2p-кредитування (peer-to-peer – мережа рівноправних учасників). У той час як попит підвищує її престиж, виникають питання про переваги використання алгоритмів над людською взаємодією для видачі коштів.

Видимі ризики

«У якийсь момент ми могли спостерігати« спалах кредитних втрат, які підлягають частковій виплати в основному через комп’ютеризацію », – говорить Берт Елі, незалежний банківський консультант в Олександрії, штат Вірджинія.
За його словами, головне питання полягає в наступному: чи отримують ці кредитори або їх інвестори достатню компенсацію?

LendingClub і Prosper головним чином сприяли появі незабезпечених споживчих кредитів у розмірі до 35 тис доларів.

Фірми, що знаходяться в Сан-Франциско і існуючі менше десяти років, тільки за дев’ять перших місяців 2014 профінансували 4 млрд. доларів боргу.

Важко сказати, наскільки вони зможуть гарантувати надійність цього процесу, враховуючи зростання кредитів в особливо сприятливий час кредитного циклу, як заявив Брендан Шихі, директор фінансових установ в FitchRatings Inc.

«За останні пару років кожен клас споживачів активів проявив себе дуже добре», – сказав він.

Робота онлайн

Щоквартальне списання з рахунків американських банків по кредитних картах знизилося з майже 11% у 2010 році менше ніж до 3% в 2014 році, що стало найнижчим показником за останні 3 десятиліття, згідно з даними Федеральної резервної системи. У LendingClub приблизно 6% трирічних кредитів, виданих в 2010 році, повинні були бути списані в порівнянні з 9% в 2009 році, згідно з офіційними даними продажів акцій. Рівень подальшої прибутку відповідав цій же позначці або перевищував її.

p2p-кредитори отримали підтримку таких гігантів як Google Inc. і фондів керованих BlackRock, також T. Rowe Price Group Inc. мають частки в LendingClub, а серед членів правління з’явилися такі імена як Джон Мек, екс-гендиректор Morgan Stanley, і Лоренс Саммерс, колишній секретар Казначейства США. Екс-чиновник Бюро фінансового захисту споживачів Радж Дейт став директором в Prosper.

LendingClub був оцінений майже в 3,8 млрд. доларів з фінансовим оборотом 65 млн. доларів у квітні 2014 року. Компанія заявила про свій план продати 57,7 млн. акцій за ціною 10-12 $ за кожну.
Експерти максимально оцінюють LendingClub приблизно в 4,3 млрд. доларів, ґрунтуючись на 361 100 000 акцій в обороті. Таке число акцій виключає певні фондові опціони та компенсаційні плани співробітників, згідно з офіційними даними.

Кредитна перевірка

Для отримання кредиту претенденти представляють свою інформацію онлайн і пояснюють на які цілі їм потрібні гроші, зазвичай терміном від 3 років до 5 років.

LendingClub і Prosper перевіряють кредитні звіти і призначають фіксовану процентну ставку. Автоматизація процесів кредитування компаній дозволяє їм надати грошові кошти за цінами, які можуть бути дешевше, ніж з балансу кредитної карти.

Річні відсоткові ставки в LendingClub коливаються в діапазоні від 6,78% майже до 30% за трирічними кредитами. Інвестори можуть купити борги з незначним збільшенням в 25 доларів – кращий метод для людей, що прагнуть урізноманітнити активи серед низки позичальників. Також можливе придбати кредиту цілком.

«Вам кінець»

Гендиректор Prosper Аарон Вермут висловився про це більш різко: «Якщо Ви помилилися – Вам кінець!», «Якщо час проходить, і оцінки втрат і доходів не принесли плоди – Ваші інвестори підуть і ніколи не повернуться!»

Прес-секретар LendingClub Бет Хейк, сказала, що компанія не може прокоментувати це унаслідок обмежень перед її первинною публічною пропозицією.

Ranger Capital Group збільшили фонд у минулому році, щоб підключитись до p2p-кредитування, і заробили приблизно 25 млн. доларів на кредитах за допомогою програм, які розробив партнер, що має відношення до розробок штучного інтелекту. Далласа розпорядник активами досліджує інші онлайн-платформи, щоб задіяти в роботу більше грошових коштів.

Інституційні інвестори задаються питанням: «Якщо я дам вам 100 млн. доларів, як швидко ви можете змусити їх працювати?», – Сказав Білл кассуле, партнер Ranger Specialty Income Fund.

Найгірший випадок

Президент Prime Meridian Capital Management Дон Девіс, у квітні 2012 року запустив роботу фонду, який купує кредити, використовуючи алгоритми. Він сказав, що, хоча конкуренція зростає, побоювання з приводу автоматизації перебільшені. У гіршому випадку програми будуть просто не в змозі захопити найкращі доступні кредити.

«У нас є два IT-шника, які щодня за цим стежать», – говорить він.

Кредитні експерти компанії Titan головним чином зосереджені на роботі з підприємствами малого бізнесу і використовують LendingClub і Prosper для того, щоб досягти споживачів, яких не помітили великі філії, якими управляють регіональні та національні банки.

Тим не менш, лише маючи близько 80 млн. доларів в активах, банк повинен бути обачним, сказав Морріс (Titan). Незабаром після покупки кредиту співробітники прагнуть перевірити інформацію надану позичальниками, ставлячи питання:

«Якщо людина працює двірником, хіба ми повіримо, що він і справді отримує 200 тис доларів?» Досі цього було достатньо.

Джерело: Bloomberg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?