Новини світу кредитування та банківських послуг.

8 способів заощадити на каско

Середня вартість поліса каско зросла з початку 2015 на 10%. Але реальні доходи українців знижуються, що змушує їх скорочувати витрати на автострахування. Ми розповімо, як власники машин можуть знизити вартість страховки на «залізного коня» на 20-50%.

1. Оформити поліс тільки на одного водія

Чим менше людей можуть управляти застрахованої машиною, тим дешевше обійдеться каско. Кожен додатковий водій обійдеться страхувальникові в середньому в 8-12% вартості страховки.

Тому в ситуації, коли інші водії вписуються в поліс на всяк випадок і гострої необхідності їх їзди за кермом застрахованого авто немає, краще оформити поліс на одну людину. Якщо ж потреба в іншому водієві все ж виникне, тоді можна буде вписати його у вже куплений поліс додатково. Оскільки термін дії каско в такому випадку для другого водія буде коротшим, то і включення його в страховку обійдеться дешевше.

2. Використовувати для замовлення полісу спеціалізовані сайти

Використання спеціалізованих ресурсів спрощує пошук дешевих пропозицій. По-перше, калькулятори дозволяють розрахувати вартість поліса в різних страхових компаніях і вибрати продукт з необхідним набором опцій за найвигіднішою на ринку ціною. По-друге, замовляючи каско через інтернет, автовласник може отримати знижку в межах 10-20%. Це можливо завдяки тому, що страхові компанії при такій формі співпраці економлять на посередниках – страхових брокерах.

3. Оформити каско та автоцивілку в одній страховій компанії

Страховики люблять постійних клієнтів, особливо – якщо вони купують у них відразу декілька продуктів. Тому багато компаній заохочують таких автовласників додатковими знижками. На цьому можна заощадити ще приблизно 5% від вартості.

4. Не повідомляти про дрібних аваріях страховику

Тому при невеликих аваріях вигідніше не повідомляти про ДТП страховику, а самостійно оплачувати ремонт. Звичайно, на це доведеться витратити свої гроші замість страхових, але вигода при покупці подальшого поліса коштує того – вона може досягати 25%. Крім того, акуратним водіям страхові компанії можуть зберегти колишній тариф при продовженні договору, у такому випадку економія може скласти 50% і вище.

5. Оформити каско з франшизою

Франшиза – це сума, від якої водій відмовляється при настанні страхового випадку. Наприклад, сума збитку при аварії склала 20 тис. гривень, а франшиза була встановлена на рівні 5 тис., у такому випадку страхова компанія відшкодує клієнтові тільки різницю – 15 тис. Тому чим вище франшиза, тим нижче ціна поліса.

В так економія може досягати 20-30%. Ці гроші можна розмітити на депозиті на один рік з можливістю часткового зняття (на ремонт у випадку ДТП). Максимальна прибутковість по вкладу з такими параметрами становить сьогодні 15%. Так що якщо водій буде їздити акуратно весь рік, то він не тільки заощадить більше 50% від вартості каско, але і трохи заробить.

6. Купити часткове каско

Водій може заощадити на полісі при виборі часткового каско. Якщо застрахувати автомобіль тільки від пошкоджень, то ціна опуститися на 8-10%, при страховці ж тільки від угону – первісна ціна знизиться в три рази. Однак такий варіант піде або дуже акуратним водіям, або тим, хто планує рідко користуватися авто. В іншому випадку – кілька навіть дрібних ДТП за рік з’їдять всю вигоду від такої страховки.

7. Вибрати ремонт в сервісному центрі страховика

При укладанні договору власник авто може вибрати, в якій формі йому буде відшкодовано збитків у випадку аварії: ремонт там, де скаже страхова компанія, або там, де забажає сам клієнт. У другому випадку вартість страховки для водія може вирости на 20-40%. Тому вигідніше вибирати сервісний центр страховика.

8. Перейти до іншого страховика

Страхові компанії цінують тих, хто переходить до них від конкурентів. За вибір на свою користь багато хто готовий зробити знижку в розмірі до 30%. Тому, якщо компанія відмовляється знижувати тариф за безаварійну їзду своєму постійному клієнту, то є сенс звернутися до іншого страховика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?